Ako anonymný darkcoin DarkSend pomáha bitcoinom

Nie je to tak dávno, čo som uverejnil článok s obrysom Darkcoin, a podrobne som sa zmienil o systéme DarkSend. Od tej doby som si uvedomil, aký skutočne revolučný môže byť tento program. Vďaka svojej prirodzenosti mohol Darkcoin posilniť nielen seba, ale aj Bitcoin tiež. Najprv však najskôr.

Je darkcoin anonymný? A čo je Darksend? Rekapitulácia toho, ako Darkcoin funguje

DarkSend funguje spôsobom, ktorý je veľmi podobný stavidlu, čo je myšlienka, ktorá existuje už pomerne dlho, ale s niekoľkými špecifikáciami, ktoré zvyšujú účinnosť. Prešiel mnohými zmenami a aktualizáciami, ale najnovšie vydanie, kandidát na vydanie 2 (RC2), sa blíži k úplnej anonymite..

Keď používateľ, nazvime ho Tim, pošle darkcoiny prostredníctvom DarkSend inému používateľovi, hovorme jej Sandy, musí poslať 10 darkcoinov, aj keď je táto suma vyššia ako to, čo by jej chcel zaplatiť. DarkSend potom vloží svoje coiny do kaluže a pozastaví sa, kým dvaja ďalší používatelia nezačnú transakcie. Títo noví používatelia pridajú do bazéna svojich 10 darkcoinov a DarkSend zmieša 30 mincí do náhodného sortimentu. Ak predpokladáme, že Tim chcel poslať Sandy 8 darkcoinov, potom by v tomto okamihu bolo do Sandyinej peňaženky uložených 8 darkcoinov, ale týchto 8 coinov by bolo kombináciou coinov od všetkých 3 používateľov, ktorí uskutočnili transakciu. Timove zvyšné 2 mince sú umiestnené na náhodnú skupinu adries (RPA), ktorá bola vytvorená počas transakcie. Tento protokol RPA nie je viazaný na žiadneho používateľa, takže je nemožné sa pripojiť ku konkrétnemu používateľovi, ale Tim má k nemu prístup.

Tento proces sa deje u ďalších 2 používateľov, ktorí poslali 10 darkcoinov aj cez DarkSend, takže na konci nie je možné určiť, ktorá transakcia sa týkala konkrétneho používateľa. Vonkajšiemu pozorovateľovi vložia 3 používatelia 30 darkcoinov a 3 – 6 adries dostane mince (3, ak má každý používateľ odoslať celých 10 darkcoinov, až 6, ak má každý užívateľ zaslať menej ako 10 darkcoinov).

Ako to teda ovplyvňuje bitcoin? Je Darkcoin dobrá investícia?

No nie je to tak priamo. Aj keď existujú vývojári pracujúci na podobných systémoch, ktoré by mohli pracovať s bitcoinom, zložitosť dosiahnutia skutočnej anonymity pomocou tejto metódy si vyžaduje značné investície do vývoja softvéru, ktorý by ju zvládol. Pokiaľ sa hlavní vývojári bitcoinu nerozhodli integrovať tento typ systému priamo do neho, potom je nepravdepodobné, že by sa vyrovnal Darkcoinu.

O to však ide. To je presne dôvod, prečo bude Darkcoin rásť, a tiež dôvod, prečo bude prospešný pre bitcoin. Vďaka schopnosti anonymity poskytnúť DarkSend je veľká šanca, že si Darkcoin adoptujú jednotlivci, ktorí sa nadmerne zaujímajú o utajenie svojej identity. Aj keď na to existuje veľa legitímnych dôvodov, existuje aj veľa „temnejších“ dôvodov. Bitcoin občas utrpel kvôli svojej povesti „anonymnej meny“ (ktorá sa nepoužíva) používaná pre online čierne trhy..

Vzhľadom na to, že bitcoin NIE JE anonymný, a teda predstavuje riziko pre jednotlivcov vstupujúcich na tieto trhy, je pravdepodobné, že niektorí namiesto nich začnú prijímať darkcoiny. To by mohlo potenciálne naštartovať rast Darkcoinu, čo by výrazne zvýšilo objem obchodovania pri súčasnom zlepšení reputácie a legitimity bitcoinu.

Je potrebné oddeliť anonymnú povahu darkcoinu od transparentnosti bitcoinu a zmiešanej psudonymity?

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
  • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
  • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
  • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
  • Very high liquidity
  • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
  • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
  • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.

Je zrejmé, že by to mohol byť pri dostatočnej práci integrovaný systém bez potreby viacerých mien. Myslím si však, že by to bolo škodlivé. Jedným z najväčších predajných bodov bitcoinu je verejná kniha, ktorú možno ľahko analyzovať. DarkSend je vynikajúci nápad a Darkcoin si s takými šikovnými vývojármi poradí veľmi dobre, ale meny by mali zostať oddelené.

Bitcoin bojuje za prijatie mainstreamom, cena stabilizácia a transparentnosť. Regulačné orgány, vlády, banky a verejnosť na ňu všetci kladú dôraz. Akýkoľvek pokus o zvýšenie anonymity bitcoinu by bol pre jeho oponentov nábojom. Pri súčasnom rozdelení môžu bitcoiny zostať na svetle a darkcoiny môžu zostať skryté a prosperovať v tme.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map