Ako nakupovať Zcash – Sprievodca pre začiatočníkov

Ako nakupovať Zcash – Sprievodca pre začiatočníkov

Pretože online rastie potreba anonymity, ľudia hľadajú iné riešenia ako bitcoin (ktorý nie je ani zďaleka anonymný). Zcash (ZEC) je jedno z takýchto riešení, globálne známe ako mince na ochranu súkromia. V nasledujúcom príspevku vysvetlím v skratke, čo je Zcash a ako si ho môžete kúpiť online.

Ako nakupovať Zcash Summary

Tu je postup, ako kúpiť Zcash v 4 jednoduchých krokoch:

Ak vám CEX.io nevyjde, existuje niekoľko ďalších možností nákupu Zcash:

* Používatelia eToro: 75% maloobchodných účtov CFD prichádza o peniaze. Váš kapitál je ohrozený

Takto sa dá v skratke kúpiť Zcash. Ak potrebujete podrobnejšiu recenziu o spoločnosti Zcash a rôznych možnostiach nákupu online, prečítajte si ďalej:

1. Čo je Zcash (ZEC)?

ZCash je projekt, ktorý vedie Zooko Wilcox a ktorý je zameraný na riešenie jedného z najnaliehavejších problémov bitcoinu – vysledovateľnosti.

Zcash je v skutočnosti vidličkou bitcoinu s pridanou anonymitou. Niektoré výskumy naznačujú, že anonymita ZCash je zásadne silnejšia ako anonymita poskytovaná inými sieťami zameranými na súkromie, ako sú Dash alebo Monero..

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
  • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
  • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
  • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
  • Very high liquidity
  • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
  • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
  • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.

Ako možno viete, možno nie, bitcoin nie je úplne anonymný. Na riešenie tohto problému Zcash pridal k bitcoinom jednu hlavnú funkciu, ktorou sú úplne súkromné ​​transakcie.

To znamená, že tak príjemca, ako aj odoslaná suma sú utajené a okrem odosielateľa a príjemcu ich nikto nepozná.

Teraz si asi myslíte: Ak sa tieto množstvá udržiavajú v tajnosti, ako viem, že sa negenerujú nové mince a nenafukuje sa množstvo existujúcich mincí??

Odpoveď sa volá Zero-Knowledge proofs, alebo zk-SNARK.

zk-SNARK je spôsob, ako dokázať, že o niečom viete, bez toho, aby ste poskytli akékoľvek informácie o veci samej. Aj keď je príliš technické na to, aby sme sa dostali do rozsahu tohto príspevku, poviem iba, že sa v ZCash používa na preukázanie platnosti transakcie a nevytvára nové mince bez poskytnutia informácií o sumách a príjemcoch..


2. Ako nakupovať Zcash (ZEC)?

Krok 1 – Získajte peňaženku Zcash

Pred zakúpením Zcash si musíte najskôr zaobstarať peňaženku Zcash, do ktorej budete môcť uložiť svoje mince. Existujú dva hlavné typy peňaženiek – hardvérové ​​a softvérové.

Hardvérové ​​peňaženky Zcash

Hardvérové ​​peňaženky sú pravdepodobne najbezpečnejším spôsobom, ako môžete svoj Zcash uložiť, pretože súkromný kľúč k vašim minciam je uložený offline na samotnom zariadení. Pokiaľ ide o hardvérové ​​peňaženky, treba zvážiť dve hlavné spoločnosti.

Ledger – hardvérové ​​peňaženky Ledger vám umožňujú ukladať, odosielať a prijímať Zcash prostredníctvom aplikácie Ledger Live. Aplikáciu je možné používať prostredníctvom stolného a mobilného zariadenia. V súčasnosti existujú dva modely účtovných kníh – Nano S a Nano X (druhé z nich poskytuje možnosti bluetooth pre použitie s mobilným telefónom). Moju recenziu na Ledger si môžete prečítať tu.

TREZOR – Hlavné modely TREZOR, TREZOR One a TREZOR Model T, vám umožňujú ľahko a bezpečne ukladať, odosielať a prijímať Zcash. Hlavný rozdiel medzi modelmi je v tom, že Model T má dotykovú obrazovku pre ľahšiu použiteľnosť a tiež lepšie súkromie. Moju recenziu TREZOR si môžete prečítať tu.

Softvérové ​​peňaženky Zcash

Softvérové ​​peňaženky sa dajú stiahnuť zadarmo, ale považujú sa za menej bezpečné ako hardvérové ​​peňaženky. Softvérové ​​peňaženky uchovávajú váš súkromný kľúč v zariadení (stolný počítač, mobilný telefón, tablet), ktoré je vždy pripojené k internetu, a preto hrozí väčšie riziko jeho napadnutia..

Coinomi – mobilná kryptomenová peňaženka dostupná pre iOS aj Android, ktorá umožňuje držať Zcash. Moju recenziu od Coinomi si môžete prečítať tu.

Exodus – jednoducho použiteľná peňaženka iba pre stolné počítače, ktorá vám umožní ukladať Zcash aj rôzne ďalšie kryptomeny. Táto peňaženka sa mimoriadne odporúča novým používateľom, pretože je veľmi jednoduchá na inštaláciu a obsluhu. Moju recenziu na Exodus si môžete prečítať tu.

Jaxx – tiež známy ako Jaxx Liberty. Jaxx je mobilná peňaženka na kryptomeny, ktorá má aj desktopovú verziu, ktorú je možné spárovať. Peňaženka podporuje Zcash a množstvo ďalších altcoinov. Moju recenziu Jaxx si môžete prečítať tu.

Peňaženka ZEC-QT – Táto peňaženka je k dispozícii pre počítače Mac a Windows a predstavuje celý uzol, čo znamená, že si budete musieť do svojho počítača stiahnuť kompletný blockchain Zcash. Po nainštalovaní môžete peňaženku ihneď použiť, ale nebudete môcť vidieť transakcie skôr, ako ju necháte synchronizovať asi na noc, v závislosti od vášho internetového pripojenia.

Ďalšie možnosti nájdete v úplnom zozname Peňaženky podporované Zcashom tu.

Nájdite svoju adresu Zcash

Keď už máte peňaženku, je čas vyhľadať svoju adresu Zcash. Zcash má dva formáty adries:

Transparentné adresy – Podobne ako v prípade bitcoinu, kde je na blockchaine viditeľné všetko. Tieto adresy začínajú znakom „t“.

Súkromná adresa – na súkromné ​​zasielanie finančných prostriedkov anonymným spôsobom. Tieto adresy začínajú znakom „z“.

Pre prostriedky odoslané z burzy budete musieť použiť adresy „t“.


Krok 2 – Nájdite Zcash Exchange

Kúpte si Zcash Through eToro

eToro je pravdepodobne najjednoduchší spôsob, ako kúpiť Zcash iba na investičné účely. eToro vám umožňuje investovať do Zcash jednoduchým spôsobom s veľmi nízkymi poplatkami. V čom je úlovok? K svojim minciam vlastne nemáte prístup, môžete ich iba vymeniť späť za fiat meny.

Táto metóda je pravdepodobne najvhodnejšia pre špekulantov, ktorí chcú dosiahnuť zisk z investovania do mince. Ak však hľadáte anonymitu Zcash alebo chcete poslať skutočné mince niekomu inému, navrhujem vyhnúť sa tejto metóde. Moju úplnú recenziu na eToro si môžete prečítať tu.

Nakúpte Zcash cez CEX.io

CEX.io je jednou z popredných kryptobúrz v okolí. Ponúka možnosť nákupu Zcash (ZEC) prostredníctvom svojej sprostredkovateľskej služby, ako aj svojej obchodnej platformy. Spôsoby platby zahŕňajú kreditnú kartu, ktorá z nej robí jeden z najjednoduchších procesov nákupu, ktorý je k dispozícii (aj keď o niečo nákladnejší ako bankový prevod). Tu si môžete prečítať moju kompletnú recenziu na CEX.

Nakúpte Zcash prostredníctvom Coinbase

Coinbase je burza kryptomien so sídlom v USA, ktorá poskytuje množstvo ďalších služieb vrátane peňaženky, správcovských služieb a ďalších. Zcash si môžete kúpiť na Coinbase prostredníctvom ich sprostredkovateľskej služby (jednoduchá, ale nákladnejšia) alebo obchodnej platformy Coinbase Pro (pre pokročilých používateľov)..

Coinbase prijíma používateľov zo 103 krajín sveta a jej spôsoby platby zahŕňajú debetné karty a domáce prevody, ako sú ACH a SEPA. Tu si môžete prečítať moju úplnú recenziu na Coinbase.

Nakúpte Zcash cez Binance

Binance je najväčšia burza kryptomien a jeden z lídrov v odbore. Ak hľadáte kúpiť Zcash a už vlastníte inú kryptomenu, môžete si medzi nimi vymeniť Binanace. Tu si môžete prečítať celú moju recenziu o Binance.

Ďalšie nákupné možnosti nájdete v úplnom znení Zcash podporoval výmeny tu.

Krok 3 – Vyberte si svoj Zcash

Po zakúpení svojich mincí je čas ich vybrať do peňaženky. Ak svoje mince necháte na burze, riskujete ich stratu, ak dôjde k hacknutiu alebo platobnej neschopnosti burzy. Nezabudnite mince poslať do svojej vlastnej peňaženky (pomocou priehľadnej adresy, ktorú ste získali v kroku 1).

Svoju transparentnú adresu môžete sledovať v ktoromkoľvek prieskumníku blokov, ktorý sleduje Zcash Blockchain, ako je napr ZCha.in jednoduchým vložením adresy do vyhľadávacieho panela.


3. Často kladené otázky

Aká je cena Zcash?

Cena 1 ZEC = 86 USD

Ako začnem ťažiť Zcash?

Podrobné vysvetlenie každého kroku nájdete v mojom sprievodcovi ťažbou Zcash.

4. Záver

Keď si ľudia (a vlády) začnú uvedomovať, že bitcoiny neposkytujú skutočnú anonymitu, popularita mincí na ochranu osobných údajov bude stále stúpať. Zcash je v súčasnosti jedným z 3 najlepších uchádzačov v tejto kategórii (ďalší dvaja sú Monero a Dash).

Majte na pamäti, že ak chcete skutočnú anonymitu, mali by ste proces spustiť ešte pred nákupom mincí. Dobré informácie o tom, ako zostať anonymný na webe, získate z môjho sprievodcu, ako anonymne nakupovať kryptomeny..

„>

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map