Analýza bitcoin vs litecoin a zlato vs striebro

Nikto nespochybňuje Bitcoin ako „zlatý štandard“ kryptomien. Žiadna iná minca sa nepribližuje trhovému stropu a dennému objemu (v USD). Bitcoin, ako priekopník krypto ekonomiky, využíval výhody toho, že bol prvým hýbateľom v tejto novej finančnej ére. Rovnako sa to všeobecne prijíma LTC je „strieborným štandardom“ kryptomien. Od svojho návrhu až do svojho vzniku bol Litecoin označovaný ako „strieborný až bitcoinový zlato“.

V oznámení o spustení Litecoinu od Charlieho Leeho uviedol:

„Litecoin je výsledkom niektorých z nás, ktorí sme sa na IRC spojili v snahe vytvoriť skutočnú alternatívnu menu podobnú bitcoinu. Chceli sme vyrobiť mincu, ktorá je strieborná až po zlato bitcoinu. “

Uspel dizajn litecoinu v jeho výslovne stanovenom cieli? Poďme sa pozrieť na to, ako porovnanie v skutočnosti obstojí, a preskúmajme dôvody nájdených informácií.

Priame porovnanie litecoinu ako „striebra“ a bitcoinu ako „zlata“ 

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
  • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
  • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
  • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
  • Very high liquidity
  • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
  • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
  • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.

Zlato je drahý kov s extrémne obmedzenou ponukou a striebro je drahý kov s obmedzenou ponukou, ale nie v miere zlata. Historický pomer zlata a striebra je okolo 16: 1, čo znamená, že 16 uncí striebra by sa rovnalo 1 unci zlata. Aktuálny pomer zlata a striebra je približne 64: 1 alebo 0,015625. Bitcoin bol navrhnutý tak, aby predstavoval digitálny ekvivalent zlata, a má teda extrémne obmedzenú ponuku a je „ťažený“ v digitálnom zastúpení ťažby zlata. Litecoin je obmedzený v ponuke, ale nie v miere bitcoinu. Navrhovaný pomer medzi BTC a LTC je 4: 1, čo znamená, že v konečnom konečnom počte budú za každý bitcoin štyri litecoiny. Súčasný Pomer BTC / LTC je približne 80: 1 alebo 0,01239, čo je rozdiel 20%. To nie je zlé pre pár mincí, za ktorými je 3-5 rokov histórie.

Historicky najvyššia cena bitcoinu bola dosiahnutá 29. novembra 2013, keď sa dotkla 1 242 dolárov za mincu, v ten istý deň, keď sa zlato obchodovalo za 1 240 dolárov. Historické maximum litecoinu bolo dosiahnuté 28. novembra 2013, keď sa dotklo 48,47 USD za mincu. Koncom apríla 2011 bolo historické maximum pre striebro dosiahnuté na úrovni 49,76 USD za uncu. Vďaka tomu sa historické maximum litecoinu pohybuje na úrovni 3% zo historického maxima striebra. Je ťažké si myslieť, že niečo iné ako strieborná analógia poháňalo litecoin tak blízko k hodnote ako striebro.

Je ťažké pozrieť sa na tieto čísla a konštatovať, že je to všetko náhoda. Súčasné pomery, ako aj najvyššie body sú veľmi podobné. Čísla sú jednoducho príliš blízko na to, aby to bola náhoda. Je pravdepodobnejšie, že došlo k psychologickému prepojeniu, a keďže trh už dlho drží zlato a striebro v hodnote, v ktorej majú hodnotu, dve veľké mince v kryptoekonomike založené na monetárnych teóriách zlata a striebra. , sa zvýšili tak, že napodobňujú normy, na základe ktorých boli navrhnuté. Pamätajte, že ľudstvo si vážilo, a teda malo pre ne trh, zlato a striebro po celé tisícročia, takže koncepty a hodnoty týchto drahých kovov sú zakorenené v ľudskej ekonomike. Každý vie, že zlato je cenné a striebro je cenné a každý vie, že zlato má väčšiu hodnotu ako striebro. Je to v ľudskej psychike. Nie je žiadnym veľkým ťahom fantázie dospieť k záveru, že bitcoiny a litecoiny, ktoré sú určené ako kryptoekvivalenty dvoch veľkých drahých kovov, dokázali napodobniť ich relatívne hodnoty.

Čo to znamená pre budúcnosť litecoinu a bitcoinu?

Ak sa spojenie zachová a bude naďalej posilňované (čo je vzhľadom na to, aká mladá je celá kryptoekonomika, významné „ak“), mali by sme byť schopní do istej miery predpovedať pomer. V poslednej dobe sú správy o bitcoinoch dosť hviezdne a pribúdajú ďalšie obchodníci to akceptujú, viac investorov, ktorí sa o to zaujímajú, a viac jednotlivcov, ktorí sa o tom dozvedia. Budúcnosť bitcoinu je svetlá a je rozumné očakávať, že bitcoin nakoniec prekoná všetku zlú tlač, ktorú prežil v roku 2013, a s ním aj súčasné nižšie ceny..

Litecoin je stále primárne v tieni, menej obchodníkov, investorov a jednotlivcov o ňom vie a menší záujem oň. Vývojový tím litecoinov naďalej pracuje na prijatí mince. Nové úvodné video, ktoré je uvedené nižšie, predstavuje pripravovanú novú webovú stránku (litecoin.com) a nový klient (Litecoin Core). Strieborná analógia sa zatiaľ pre litecoin osvedčila veľmi dobre, čo mu pomohlo zachytiť a udržať si miesto # 2 na kryptografických grafoch. Ak je história ľudstva akýmkoľvek sprievodcom, ľudia uprednostňujú viac hodnotových úrovní a krypty sa veľmi dobre nemusia líšiť. Ak je to tak, je rozumné očakávať, že Litecoin bude aj naďalej sledovať zisky Bitcoinu a zdieľať jeho straty a možno sa nakoniec presunie bližšie k navrhovanému pomeru 4: 1, rovnako ako mnoho strieborných chýb dúfa, že cena striebra bude návrat k svojmu historickému priemeru 16: 1. Ak bude tento trend platiť, budúcnosť litecoinu je tiež veľmi svetlá, rovnako ako jeho veľký brat, bitcoin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map