Anonymita kryptomien Časť I – Existujúce protokoly a nulové mince

Jedným z najväčších lákadiel kryptomien je ich schopnosť zabrániť odhaleniu, či už vládnymi agentúrami alebo inými zvedavými pohľadmi. V nadväznosti na škandál Snowdenovcov zaznamenal dopyt po online bezpečnosti extrémny nárast. Existujúce nástroje na ochranu osobných údajov v Bitcoin je potrebné vyhodnotiť, či je anonymný sám osebe. Musí sa preskúmať aj ideálna hypotetická kryptomena pre anonymitu spolu s aktuálnymi pokusmi. Cryptonote, jeho obmedzenia a uskutočniteľné implementačné stratégie, výrazne ovplyvňujú celkovú kapacitu pre anonymné kryptomeny. Ak bude možné vytvoriť úplne anonymnú kryptomenu, bude to znamenať nový úsvit pre transakcie online aj pre oslobodenie od obmedzení stanovených vládami.

Bitcoin je decentralizovaný nástroj, ktorý umožňuje vytváranie a odosielanie finančných prostriedkov takmer okamžite na akúkoľvek vzdialenosť. Finančné prostriedky sú však zdokumentované vo verejnej knihe známej ako blockchain. História akýchkoľvek transakcií je verejne dostupná, čo umožňuje minimálne súkromie. Bežný bitcoinový protokol to rieši pomocou verejných kľúčov ako identifikátorov, dlhých a zložitých mien, pričom zakrýva jednotlivé identity. Bitcoinoví klienti tiež generujú veľa verejných kľúčov, ktoré uľahčujú viazanie jednej adresy na osobu. Tieto kryty však nie sú dostatočné na to, aby udržali identitu jednotlivca, ktorý posiela finančné prostriedky, skrytý pred akýmkoľvek oddaným lovcom. Bitcoinové práčovne sú bežným riešením, službami, ktoré miešajú transakcie a zakrývajú tak históriu transakcií.

Existujúce protokoly v anonymnej kryptomene

V súčasnosti je možné bitcoin výrazne zamerať na anonymitu. CoinJoin a CoinSwap sú dva účinné mechanizmy, ktoré to umožňujú.

CoinJoin spája viac transakcií, aby zamenil identitu každej transakcie. Každá výmena bitcoinu je spojená so zoznamom identifikačných výstupov pomocou signálneho podpisu. Transakcia je neplatná, ak je celkový výstup menší alebo rovný vstupnej hodnote, a poplatky za transakcie vyberajú ťažiari. Tento systém sa používa na obranu bitcoinu pred falšovaním. Program CoinJoin je ťažké implementovať dobre, pretože sa snaží dosiahnuť výstupné hodnoty čo najkonzistentnejšie, aby sa zabránilo ich zoskupovaniu podľa vstupných hodnôt. Výsledné výstupy nemožno minúť v rovnakom okamihu, pretože ich to identifikuje ako jednu skupinu. Do spojenia musia byť zapojené dve odlišné strany a ani centrálny serverový systém nemôže byť napadnutý. CoinJoin nie je momentálne skutočne úspešne implementovaný, ale DarkWallet mieni plne využiť svoj potenciál.

CoinSwap mieša transakcie bez centrálneho servera, dokonca aj naprieč samostatnými blockchainmi. Výsledok je podobný ako v prípade CoinJoin. Je to, akoby si dvaja používatelia osobne vymenili súkromné ​​kľúče, avšak blockchain nevidí presunuté mince, dokáže transakciu zistiť iba ako anomáliu. Ak tento systém nepoužívajú takmer nijakí používatelia, ich transakcie sa dajú jednoducho vymeniť. V súčasnosti neexistujú žiadne nástroje, ktoré by to v celku implementovali.

Potenciál kryptomeny s celkovou anonymitou

Dôkazy o nulových znalostiach majú schopnosť poskytnúť úplne nevystopovateľnú cestu pre finančné prostriedky vrátane ich pôvodu a určenia. Bitcoinové transakcie v podstate zverejňujú bloky, ktoré mapujú staré výstupy na nové. Namiesto toho by dôkazy nulových znalostí videli, že baníci ich zverejňujú v súbore platných transakcií. Tieto transakcie mapujú starú množinu každého výstupu na množinu každého nového výstupu. To možno ďalej dosiahnuť prinútením príjemcu, aby si vybral cieľové adresy a rozdelil každého jednotlivo medzi rôznych baníkov. Iba baník, ktorý má blok, a príjemca by vedeli, kam prostriedky smerujú. Hodnota všetkých finančných prostriedkov by bola stále viditeľná a sledovanie by sa dalo dosiahnuť porovnaním odpočítaných a sčítaných súm medzi účtami. Náprava tohto problému je známa ako homomorfne šifrované hodnoty. To by umožnilo spojenie viacerých služieb bez toho, aby boli údaje o každej službe vystavené druhej, v tomto prípade ide o peňaženku a blockchain..

Na vykonanie výpočtu nulových znalostí by tvorca protokolu mal k dispozícii tajné údaje, ktoré by im umožnili formulovať falošné dôkazy. Tieto nepravdivé dôkazy umožňujú tvorcovi vytvárať finančné prostriedky podľa ľubovôle bez toho, aby boli odhalené. Okrem tejto kolosálnej slabosti nie sú v súčasnosti požadované výpočty uskutočniteľné. Protokol tiež vidí nedostatky v jeho „dôveryhodnom akumulátore“, nedostatočnom výskume v tejto oblasti a neschopnosti odhaliť ekonomický kolaps v dôsledku nejasností, kým sa ekonomika nezachráni..

Potenciál nulovej bitcoinovej anonymity v bitcoinoch

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
  • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
  • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
  • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
  • Very high liquidity
  • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
  • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
  • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.

Nulacoin pokus o nulové poznanie a viedlo to k extrémnym obmedzeniam. Toto bolo vyvinuté v rámci efektívnejšieho protokolu, ktorý umožňuje priame súkromné ​​platby za skryté hodnoty, známe ako Zerocash. Zerocoin a Zerocash fungujú v bitcoinovej sieti ako séria rozšírení a obmedzení k už existujúcemu protokolu. Na vydávanie nulových mincí nie je potrebný žiadny centralizovaný vydavateľ mincí. Aj keď dôjde k narušeniu mnohých uzlov, protokol Zerocash bude stále funkčný, pretože môže byť široko distribuovaný medzi používateľmi bitcoinu, čo nevyžaduje aplikácie tretích strán ani ďalší softvér. Priame transakcie typu peer to peer tiež umožňujú vyššiu bezpečnosť. Používatelia prevádzajú verejne zaznamenané bitcoiny na anonymné nulacoiny, ktoré potom môžu posielať ďalším používateľom nulacoinov, môžu sa tiež prevádzať späť na bitcoiny, aj keď to nie je potrebné, pretože nulacoiny sa dajú použiť na akékoľvek transakcie. Hlavnými nedostatkami nulacoinov je, že každá minca musí mať rovnakú hodnotu, nie je možné povoliť nijaké skriptovanie a bolo potrebné vykonať veľa práce so špeciálnymi optimalizáciami. Projekt bol pôvodne rozšírením protokolu Bitcoin, ktoré používateľom umožňovalo miešať svoje vlastné coiny.

V nasledujúcich častiach byzantský cyklus, DarkWallet, a alternatívy k úplnej anonymite.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map