Anonymita kryptomien, časť II – Kryptonote a darkcoiny

Hoci úplná anonymita nie je momentálne možné, môže existovať menšia forma vysokej bezpečnosti. Meny založené na kryptonote môžu používať kruhové podpisy, na rozdiel od skupinových podpisov, ktoré si vyžadujú dôveryhodnú stranu. Každá transakcia s Bitcoin má na ňu naviazaný verejný kľúč, ktorý vyžaduje vytvorenie malého skriptu na použitie výstupu pomocou tohto kľúča. Keď ľudia zobrazia túto transakciu, zistia, že sa použije starý výstup a že sa vytvorili nové výstupy.

Čo sú podpisy zvonenia?

Podpisy prsteňov sú rôzne. Sú viazané na ľubovoľnú skupinu verejných kľúčov a na podpis transakcie je potrebné vedieť iba jeden. Cryptonote to robí tak, že každý vstup transakcie má v skutočnosti množinu nevyčerpaných výstupov rovnakej hodnoty a podpisuje ich pomocou kľúčov všetkých týchto výstupov. To znemožňuje odlíšiť transakcie a odhaliť, kto je skutočným signatárom. Aj keď je táto technológia solídna, nie každá implementácia je. Boolberry a Monero sú jediné dve funkčné, spoľahlivé implementácie s alternatívami ako Bytecoin nestojí za to.

Podpis zvoneniaPríklad podpisov zvonenia implementovaných v Bitmonero, vidlička Bytecoin.

Vyvstáva otázka, ak nie je možné zistiť, ktoré výstupy sa minú, ako môže systém zabrániť podvodníkom v dvojitom míňaní rovnakých výstupov? Špeciálny algoritmus má skutočný podpisový kľúč potlačený kľúčovým obrázkom, ktorý musí byť zverejnený, keď je podpis. Toto nemožno vrátiť späť, aby ste našli pôvodný kľúč alebo de-anonymizovali odosielateľa, umožňuje to však používateľom vidieť znovu použitý obrázok kľúča a rozhodnúť sa, že sa nebudú podieľať na podvodnej transakcii..

Technický potenciál Cryptonote

Cryptonote je jednou z najsilnejších možností, nie sú to však úplne nulové vedomosti. Obzvlášť odhodlaný vyšetrovateľ môže byť stále schopný odhaliť identitu kvôli malému množstvu informácií vložených používateľom. Je to mimoriadne užitočný pokrok s problémami, ktoré sa dajú väčšinou vyriešiť. Škálovateľnosť je veľkým problémom, pretože bežné bitcoiny ukladajú celkový zoznam nevyčerpaných výstupov do uzla s obmedzeným úložiskom. Cryptonote toto všetko ukladá na RAM, čo výrazne obmedzuje jeho potenciál na zväčšenie. To sa dá zmeniť tak, že budete nútení používateľov ukladať iba výstupy kľúčov, ktoré vlastnia, a niekoľkých ďalších, aby zostali v anonymite. Vylepšenie tohto systému umožňuje ekvivalent CoinJoin-spojenia všetkých transakcií v každom bloku, s výnimkami, že baník mohol anonymizovať CoinJoin a nie je možné, aby Cryptonote zistil podvodníka.

CryptonoteTento diagram ukazuje ako Cryptonote používa na dosiahnutie anonymity zložité podpisy zvonenia.

Ďalším problémom je, že anonymita môže byť kompromitovaná ostatnými v súbore. Po odoslaní kruhového podpisu s dvoma ďalšími výstupmi môžu ostatní dvaja vlastníci výstupu minúť svoje prostriedky jediným podpisom. Vďaka tomu je možné zistiť, kto vynaložil svoje prostriedky, pretože každý výstup je možné použiť iba raz, a to možno až dlho po uskutočnení transakcie. U dvoch z troch jednotlivcov sa potvrdilo, že strávili ponechané iba jedného jedinca nevyčerpané, čo ohrozilo bezpečnosť prostredníctvom potenciálnej identifikácie. Možným riešením je požiadavka, aby Cryptonote vyžadoval minimálnu veľkosť súpravy.

To však vedie k ďalšiemu problému – môže existovať iba toľko výstupov akejkoľvek veľkosti a všetky výstupy v anonymnej množine musia mať rovnakú veľkosť, aby mohla sieť určiť, koľko sa minie. Vyriešenie tohto problému by vyžadovalo povolenie výstupov akejkoľvek veľkosti v každej anonymnej množine, potom by sa minimálna veľkosť mala považovať za vynaloženú sumu. Potenciál odhalenia najmenšej veľkosti používateľa je tiež skutočnou hrozbou, pretože každý výstup produktu Cryptonote je možné minúť iba raz. Existuje riešenie, keď každý jednotlivý výstup možno čítať ako jednu rovnomernú distribúciu výstupov. Jeden by mohol minúť pol bitcoinu a dvaja by mohli minúť tri 0,33 bitcoinu, sieť by to pridala ako jeden celkový bitcoin. U tohto systému je možná realizovateľná veľkosť anonymnej sady, aj keď je možné, že niektorí používatelia odhalia svoje tajné kľúče, môžu byť kompromitovaní, avšak v žiadnom systéme nie je známy spôsob, ako tomu zabrániť..

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
  • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
  • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
  • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
  • Very high liquidity
  • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
  • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
  • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.

Anonymita prostredníctvom darkcoinu

Darkcoin funguje ako trochu rozbitá verzia CoinJoin na bežnom bitcoinovom klientovi. DarkSend+ vidí možnosť anonymizovať všetky mince automaticky v určitom intervale, nielen pri ich odoslaní, a ponechať celý súbor mincí ako anonymné hodnoty. Systém masternode by tiež spojil viac priechodov DarkSend dohromady, aby sa zvýšila bezpečnosť, čo by umožnilo zabezpečenie aj v prípade, že dôjde k narušeniu určitých uzlov. Neskôr by to mohlo vidieť vážny prínos, kým však nedôjde k závažným technologickým inováciám, majú bezpečnostné systémy alt-coin vážne zásadné problémy.

Nalaďte si budúci týždeň na diskusiu o Tmavá peňaženka a byzantský cyklus!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map