Aukcia Hodvábnej cesty a vplyv na cenu bitcoinu

Oznámenie amerických maršálov, že budú dražiť na dražbe bitcoiny zachytené v bite Hodvábnej cesty koncom minulého roka boli najväčšou bitcoinovou novinkou za posledné dva týždne. Správy o tejto aukcii dokonca trochu zatienili obrovský strach z okolia Ghash.io, najväčší bitcoinový ťažobný fond a jeho dosiahnutie hashovacej sily 51%. Táto aukcia bola zdrojom mnohých špekulácií týkajúcich sa budúcnosti bitcoinu ako celku a bezprostrednejšej budúcnosti ceny bitcoinu. Mnoho predpovedí a „Analýzy“ sa v posledných dňoch objavili a snažili sa pochopiť, čo bude dražba amerických maršálov znamenať pre cenu bitcoinu. Dokonca som pokročil svoju vlastnú analýzu (o ktorej si myslím, že používa oveľa solídnejšiu metodológiu ako analýzy pozitivistického trendu na Reddite a rôznych spravodajských webových stránkach o bitcoinoch) ohľadne nedávnych udalostí súvisiacich s výrazným poklesom ceny bitcoinu a tým, ako aukcia ovplyvní tento klesajúci trend – ktorý sa odvtedy vyrovnal.

Zhrnutie mojej predchádzajúcej analýzy ceny bitcoinu

Vo svojej analýze som preskúmal hlavné udalosti, ktoré sa dejú v bitcoinovej komunite aj mimo nej, a ako prispeli k poklesu ceny bitcoinu. Objavili sme zaujímavý vzťah medzi cenou bitcoinu a americkým akciovým trhom, pretože obe reagovali podobne na správy prichádzajúce z Iraku. Ukázalo sa, že bitcoinové trhy boli aspoň dočasne prepojené s bežným akciovým trhom v USA. Domnievam sa, že príčinu tohto spojenia mala sieť Dish Network oznámenie, čo pravdepodobne prinieslo nejaké peniaze od mainstreamových obchodníkov, čo by určite prepojilo bitcoinové trhy a mainstreamové obchodné trhy. Oznamovanie aukcie bitcoinu Silk Road bolo navyše zodpovedné za výrazný pokles ceny bitcoinu, ku ktorému došlo v priebehu iba pár hodín. Spojil som tieto dve dáta s katalyzátorom poklesu ceny bitcoinu – strachom z Ghash.io – aby som vytvoril dôkladné vysvetlenie poklesu ceny bitcoinu, ktorý trval lepšiu časť týždňa.

Vo svojej analýze som uviedol, že cena sa vyrovná a prípadne mierne stúpa, kým Hodvábna cesta dražba koncom júna. Moja analýza bola doteraz správna. Cena bitcoinu sa od zverejnenia mojej analýzy na Coin Brief udržala v rozmedzí 580 – 610 dolárov. Aj keď sa cena bitcoinu mierne nezvýšila, ako som špekuloval, tvrdím, že moja analýza bola správna, pretože som to spomenul iba ako možnosť.

Analýza sa skončila mojím vyhlásením, že dražba bitcoinov na Hodvábnej ceste by nevyhnutne stlačila cenu bitcoinu. Predpokladal som, že bitcoiny zaplavia trh, čím sa zvýši ponuka a zníži cena bitcoinu. Tento scenár zostáva možnosťou; avšak vzhľadom na ďalšie niektoré novinky sa zdá, že aukcia nemusí mať výrazne negatívny vplyv na cenu bitcoinu.

Posledný vývoj a jeho dôsledky pre aukciu Hodvábnej cesty

Pri veľkom prejave nekompetentnosti zo strany maršálov Spojených štátov bol náhodne sprístupnený zoznam približne 40 záujemcov o aukciu. verejné. Keď posielal e-mailom ľuďom v zozname a poskytoval im informácie o aukcii, osoba z maršálov, ktorá poslala e-mail, omylom poslala kópiu e-mailu všetkým na zozname, namiesto slepej kópie. Táto chyba spôsobila, že mená boli viditeľné pre všetkých, ktorí dostali e-mail, a niekto urobil snímku obrazovky s menami v zozname, ktorý sa potom dostal cez bitcoinovú komunitu. Na tomto zozname možných účastníkov aukcie bolo veľa riadiacich pracovníkov z popredných bitcoinových spoločností a riadiacich pracovníkov investičných spoločností. Táto informácia naznačuje, že záujemcovia o kúpu bitcoinov Silk Road nie sú ľuďmi, ktorí s nimi chcú robiť pozemské nákupy. Investičné spoločnosti sa zjavne usilujú držať mince ako investíciu. A riadiaci pracovníci bitcoinovej spoločnosti by sa mohli buď usilovať o to, aby si ich nechali pre seba, alebo do nich investovali, aby ich bolo možné využiť na zlepšenie služieb, ktoré ich spoločnosti poskytujú. Samotné množstvo peňazí vynaložených na túto aukciu navyše výrazne naznačuje, že víťaz (víťazi) ​​bitcoinovej aukcie očakávajú dlhodobé zisky zo svojich investícií. Nikto nebude lúštiť 200 000 dolárov, len aby sa dostal pred dvere tejto aukcie, aby mohli okamžite minúť bitcoiny na sushi.

Uniknutý zoznam mien ľudí, ktorí sa zaujímajú o túto aukciu, jasne ukazuje, že ktokoľvek tieto bitcoiny vyhrá, bude ich pravdepodobne držať veľmi dlho, v nádeji, že trhová cena bude oveľa vyššia ako cena, ktorú zaplatili v aukcii. Aukcia preto veľmi dobre nemohla mať okamžitý vplyv na cenu bitcoinu. Posuny ceny bitcoinu uvidíme, až keď sa tieto dražené mince začnú pohybovať v bitcoinovej ekonomike, keď výhercovia aukcie začnú nakupovať tovar za bitcoiny alebo ho budú predávať za fiat menu.

Oznámenie spoločnosti SecondMarket, bitcoinovej spoločnosti, ktorá bude dražiť bitcoiny na Silk Road, by však mohla zvýšiť pravdepodobnosť, že sa dražené mince dostanú na trh skôr ako neskôr. Spoločnosť umožní určitým zákazníkom, aby robili individuálne cenové ponuky, ktoré budú smerovať do agregovanej ponuky, ktorá bude následne poskytnutá v pokuse o kúpu aspoň niektorých bitcoinov na Hodvábnej ceste. Ak SecondMarket vyhrá niektorú z mincí, rozdelí sa medzi jednotlivých uchádzačov. Pravdepodobne to bude úmerné sume, ktorou prispeli do agregovanej ponuky. Znížením kapitálovej hranice pre aukciu sa z celkového banku, ktorý vydražia maršáli, rozdelia oveľa menšie množstvá bitcoinov. Keďže investície do týchto bitcoinov budú oveľa menšie, existuje mierny nárast pravdepodobnosti, že sa bitcoiny budú pohybovať rýchlejšie, a tým sa zníži cena bitcoinu. Minimálne príspevky stanovené SecondMarketom sú však 25 000 a 50 000 dolárov, v závislosti od toho, aký druh platieb prispievatelia hľadajú. To je stále značná suma peňazí a bitcoiny sa budú musieť chvíľu držať, kým uchádzači neuvidia návratnosť svojich investícií. Aj keď sa šanca na okamžité vyhodenie mincí môže mierne zvýšiť, stále sa zdá pravdepodobnejšie, že budú zadržané.

Mierna úprava mojej analýzy ceny bitcoinu

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
  • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
  • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
  • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
  • Very high liquidity
  • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
  • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
  • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.

Čo to znamená pre budúcu cenu bitcoinu? Okrem nejakého panického predaja počas aukcie by sa cena bitcoinu po ukončení aukcie nemala výrazne znížiť. Buď bude tento bočný trend pretrvávať, vzhľadom na miernu odchýlku v dôsledku panického predaja, alebo sa cena bitcoinu otočí smerom nahor v očakávaní pozitívnych správ od víťaza (-ov) bitcoinovej aukcie Marshals.

Záverom možno povedať, že moje predpovede vplyvu tejto aukcie na cenu bitcoinu prešli od nevyhnutne smerom nadol k neistým, s pravdepodobnosťou pokračovania bočného trendu alebo obratu ceny bitcoinu smerom nahor. Zvyšok svojej analýzy však považujem za solídny; cena bitcoinu pravdepodobne zostane rovnaká až do aukcie a uvidíme, čo sa stane potom.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map