Aukcja Jedwabnego Szlaku i wpływ na cenę bitcoinów

Ogłoszenie marszałków USA, że będą licytować bitcoiny zajęty przez upadek Silk Road pod koniec ubiegłego roku był największą wiadomością dotyczącą Bitcoin w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Wieści o tej aukcji nawet nieco przyćmiły otaczający ją ogromny strach Ghash.io, największa pula wydobywcza Bitcoinów i osiągnięcie 51% mocy mieszania. Ta aukcja była źródłem wielu spekulacji dotyczących przyszłości Bitcoina jako całości i najbliższej przyszłości ceny Bitcoin. Wiele prognoz i “ćwiczenie” pojawiły się w ostatnich dniach, próbując zrozumieć, co aukcja marszałków USA będzie oznaczać dla ceny Bitcoin. Zaawansowałem nawet własną analizę (która, jak mi się wydaje, wykorzystuje znacznie bardziej solidną metodologię niż pozytywne analizy trendów na Reddicie i różnych witrynach z wiadomościami Bitcoin), dotyczącą ostatnich wydarzeń związanych ze znacznym spadkiem ceny Bitcoin i tego, wpłynie na ten trend spadkowy – który od tego czasu się wyrównał.

Podsumowanie mojej poprzedniej analizy cen bitcoinów

W swojej analizie zbadałem główne wydarzenia, które miały miejsce zarówno w społeczności Bitcoin, jak i poza nią, i jak przyczyniły się one do spadku ceny Bitcoin. Odkryliśmy interesującą zależność między ceną Bitcoin a amerykańską giełdą, ponieważ obie zareagowały podobnie na wiadomości płynące z Iraku. Okazało się, że rynki bitcoinów zostały, przynajmniej tymczasowo, powiązane z głównym nurtem giełdy w USA. Uważam, że przyczyna tego połączenia pochodzi z Dish Network ogłoszenie, co prawdopodobnie przyniosło trochę pieniędzy od traderów z głównego nurtu, co z pewnością połączyłoby rynki Bitcoin i główne rynki handlowe. Dodatkowo ogłoszenie aukcji Silk Road Bitcoin było odpowiedzialne za znaczny spadek ceny Bitcoin, który nastąpił na przestrzeni zaledwie kilku godzin. Połączyłem te dwie części danych z katalizatorem spadku ceny Bitcoinów – strachem Ghash.io – aby sformułować solidne wyjaśnienie spadku ceny Bitcoin, który trwał przez większą część tygodnia.

W swojej analizie stwierdziłem, że cena spłaszczy się i prawdopodobnie nieznacznie wzrośnie, aż do Jedwabny Szlak aukcja pod koniec czerwca. Jak dotąd moja analiza jest prawidłowa. Cena Bitcoina utrzymuje się w przedziale 580-610 USD, odkąd moja analiza została opublikowana w Coin Brief. Chociaż cena Bitcoina nie wzrosła nieznacznie, jak spekulowałem, utrzymuję, że moja analiza była poprawna, ponieważ wspomniałem tylko o tym jako o możliwości.

Analiza zakończyła się moim stwierdzeniem, że licytacja bitcoinów Silk Road nieuchronnie obniżyłaby cenę Bitcoina. Założyłem, że bitcoiny zaleją rynek, zwiększając tym samym podaż i obniżając cenę Bitcoin. Ten scenariusz pozostaje możliwy; jednak biorąc pod uwagę pojawienie się dodatkowych informacji, wydaje się, że aukcja może nie mieć istotnie negatywnego wpływu na cenę Bitcoina.

Ostatnie wydarzenia i ich konsekwencje dla aukcji Jedwabnego Szlaku

W wielkim pokazie niekompetencji ze strony marszałków Stanów Zjednoczonych przypadkowo udostępniono listę około 40 osób zainteresowanych aukcją. publiczny. Wysyłając e-mail do osób z tej listy, przekazując im informacje o aukcji, osoba od marszałków, która wysłała wiadomość e-mail, przypadkowo wysłała kopię wiadomości e-mail do wszystkich osób na liście, zamiast jej ukrytej kopii. Ten błąd sprawił, że nazwiska były widoczne dla wszystkich, którzy otrzymali wiadomość e-mail, a ktoś zrobił zrzut ekranu z nazwiskami z listy, który następnie pojawił się w społeczności Bitcoin. Na tej liście możliwych uczestników aukcji było wielu dyrektorów z czołowych firm Bitcoin i dyrektorów firm inwestycyjnych. Ta informacja sugeruje, że osoby zainteresowane kupnem bitcoinów Silk Road nie są osobami, które chcą robić z nimi przyziemne zakupy. Firmy inwestycyjne oczywiście starają się zatrzymać monety jako inwestycję. A dyrektorzy firm Bitcoin mogą albo chcieć je zatrzymać dla siebie, albo inwestować w nie, aby można je było wykorzystać do ulepszenia usług świadczonych przez ich firmy. Ponadto sama kwota pieniędzy wydana na tę aukcję silnie sugeruje, że zwycięzca (zwycięzcy) aukcji Bitcoin oczekuje długoterminowych zysków ze swoich inwestycji. Nikt nie wyda 200 000 $ tylko po to, by wejść do drzwi tej aukcji i natychmiast wydać bitcoiny na sushi.

Wyciekająca lista nazwisk osób zainteresowanych tą aukcją dość jasno pokazuje, że ktokolwiek wygra te bitcoiny, prawdopodobnie będzie je trzymał przez bardzo długi czas, mając nadzieję, że cena rynkowa będzie znacznie wyższa niż to, za co zapłacili na aukcji. Dlatego aukcja może równie dobrze nie mieć natychmiastowego wpływu na cenę Bitcoina. Zmiany ceny bitcoinów zobaczymy tylko wtedy, gdy te licytowane monety zaczną poruszać się w gospodarce Bitcoin, gdy zwycięzca aukcji zacznie kupować towary za bitcoiny lub sprzedawać je za walutę fiducjarną.

Jednak ogłoszenie SecondMarket, firmy Bitcoin, która będzie licytować bitcoiny Silk Road, może zwiększyć prawdopodobieństwo, że sprzedane monety trafią na rynek raczej wcześniej niż później. Firma pozwoli niektórym klientom na składanie indywidualnych ofert, które będą składać się na łączną ofertę, która następnie zostanie złożona w celu podjęcia próby zakupu przynajmniej części bitcoinów Silk Road. Jeśli SecondMarket wygra którąkolwiek z monet, zostaną one rozdzielone między poszczególnych oferentów, najprawdopodobniej proporcjonalnie do kwoty, jaką wnieśli oni do łącznej oferty. Obniżając próg kapitałowy aukcji, znacznie mniejsze ilości bitcoinów zostaną rozdzielone z całej puli licytowanej przez marszałków. Ponieważ inwestycje w te bitcoiny będą znacznie mniejsze, istnieje niewielki wzrost prawdopodobieństwa, że ​​bitcoiny zostaną przeniesione szybciej, co obniży cenę bitcoinów. Ale minimalne składki ustalone przez SecondMarket wynoszą 25 000 i 50 000 USD, w zależności od tego, jakiego rodzaju wypłaty szukają dostawcy. To wciąż znaczna suma pieniędzy, a bitcoiny będą musiały zostać zatrzymane przez chwilę, zanim oferenci zobaczą zwrot z inwestycji. Więc chociaż szanse na natychmiastowe wyrzucenie monet mogą się nieznacznie zwiększyć, nadal wydaje się bardziej prawdopodobne, że zostaną zatrzymane.

Niewielka modyfikacja mojej analizy cen Bitcoin

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
  • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
  • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
  • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
  • Very high liquidity
  • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
  • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
  • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.

Co to oznacza dla przyszłej ceny Bitcoin? Oprócz panicznej sprzedaży podczas aukcji, cena Bitcoin nie powinna zostać znacząco obniżona po zakończeniu aukcji. Albo ten boczny trend będzie się utrzymywał, biorąc pod uwagę niewielkie odchylenie spowodowane paniczną sprzedażą, albo cena Bitcoin wzrośnie w oczekiwaniu na pozytywne wiadomości pochodzące od zwycięzcy (zwycięzców) aukcji Bitcoinów Marszałków.

Podsumowując, moje prognozy dotyczące wpływu tej aukcji na cenę Bitcoina zmieniły się z nieuchronnie w dół na niepewność, z prawdopodobieństwem kontynuacji trendu bocznego lub zwyżki ceny Bitcoin. Resztę mojej analizy utrzymuję jednak jako solidną; cena Bitcoina prawdopodobnie pozostanie bez zmian do czasu aukcji, a zobaczymy, co się stanie później.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map