Cena Bitcoin wciąż szuka nowego piętra po raporcie EBA

Europejski Urząd Nadzoru Bankowego, finansowa instytucja regulacyjna w Unii Europejskiej, opublikował 46-stronicowy dokument, w którym wyraża swoją opinię na temat statusu prawnego Kawałekdooin i ogólnie kryptowaluty. Artykuł zatytułowany „Opinia EUNB w sprawie„ walut wirtualnych ”” przedstawia kilka rzeczy, które zdaniem Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego są zagrożeniami, na które narażone są osoby uczestniczące w sieci Bitcoin.

Dokument, skierowany do Rady UE, Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego, przyjął bardzo ostrożne i negatywne podejście w swoich zaleceniach politycznych dla tych europejskich instytucji rządowych. W pewnym momencie raportu EBA zasugerował, że władze finansowe rządu europejskiego odradzają używanie „walut wirtualnych”, co oznacza kryptowaluty, z których najpopularniejszą jest Bitcoin. Innymi słowy, EBA zaleca, aby władze rządowe zabroniły używania Bitcoin i innych „wirtualnych walut”. W międzyczasie, twierdzi EUNB, należy przeprowadzić dochodzenia w celu ustalenia, jakie rodzaje infrastruktury regulacyjnej należy zbudować wokół kryptowalutowych systemów walutowych, aby były one bezpieczne dla obywateli Europy. Ponadto, według Coindeska, EUNB powiedział różnym europejskim instytucjom finansowym, aby nie kupowały, nie sprzedawały ani nie trzymały żadnej z tych walut cyfrowych do czasu wprowadzenia nowej infrastruktury regulacyjnej.

Europejski Urząd Nadzoru Bankowego zwrócił uwagę na ponad 70 zagrożeń związanych ze stosowaniem walut cyfrowych w kilku różnych kategoriach bezpieczeństwa konsumenckiego i finansowego. Ale najważniejszą rzeczą, o którą wydaje się martwić EBA, jest zdecentralizowany charakter kryptowalut, takich jak Bitcoin. Sieć płatności peer-to-peer wraz z pseudonimową księgą płatności – która rejestruje każdą płatność dokonaną w sieci Bitcoin bez ujawniania prawdziwej tożsamości stron zaangażowanych w handel – sprawia, że ​​śledzenie ludzi używających Bitcoin jest prawie niemożliwe dla rządów Lub inne waluty oparte na blockchain. W rezultacie rządy nie byłyby w stanie monitorować i regulować rodzajów wymiany zachodzącej w tych zdecentralizowanych systemach monetarnych. W związku z tym EUNB zalecił wdrożenie całkowicie nowego zbioru przepisów, poprzez prawodawstwo i egzekwowanie go na wszystkich kryptowalutach:

„Na podstawie tej oceny EUNB jest zdania, że ​​podejście regulacyjne do tych zagrożeń wymagałoby obszernego zbioru regulacji, których niektóre elementy należałoby bardziej szczegółowo opracować. W szczególności podejście regulacyjne musiałoby obejmować wymogi w zakresie zarządzania dla kilku uczestników rynku, wyodrębnienie rachunków klientów, wymogi kapitałowe oraz, co najważniejsze, utworzenie “ schematu organów zarządzających ” odpowiedzialnych za integralność danego programu waluty wirtualnej i jego kluczowe komponenty, w tym protokół i księga transakcji ”.

W odpowiedzi na raport EBA, Bitcoin Foundation opublikowała oświadczenie później tego samego dnia na swojej oficjalnej stronie internetowej. W odpowiedzi Fundacja stwierdziła, że ​​EUNB nie spełnił nawet celu agencji regulacyjnych, który sami wyrazili w artykule, jakim jest „identyfikacja ryzyk wynikających z działalności finansowej, nadanie im priorytetów i podjęcie działań łagodzących, jeśli jest to wymagane. . ” Raczej, jak powiedziała Fundacja Bitcoin, EBA zdecydował się nie podejmować próby rozwiązania problemów, które podkreślił, ale zamiast tego zachęcił europejskie instytucje finansowe do zakazania Bitcoinów.

Z odpowiedzi Fundacji na raport EBA:

„Niestety, to nie jest to, co robi raport EBA. Zamiast tego w raporcie zaleca się, aby unijne organy regulacyjne „zniechęcały instytucje kredytowe, instytucje płatnicze i instytucje pieniądza elektronicznego do kupowania, posiadania lub sprzedaży wirtualnych walut…”

To nie jest złagodzenie, które szukałoby korzyści z cyfrowej waluty przy jednoczesnym kontrolowaniu kosztów. Raport i towarzyszący mu komunikat prasowy kładą nacisk na powstrzymanie integracji waluty cyfrowej z europejskim systemem usług finansowych. Gdyby przyjęto takie podejście, wiązałoby się to ze znacznymi kosztami dla mieszkańców Europy, którzy czekaliby jeszcze dłużej, aby korzystać z zalet walut cyfrowych, takich jak Bitcoin ”.

Raport EBA spowodował krótką wyprzedaż, obniżając cenę Bitcoin

Coindesk poinformował o raporcie EBA rano 4 lipca 2014 r. I wydawało się, że cena Bitcoina miała nieco negatywną reakcję na tę wiadomość. Zanim wiadomości o gazecie EBA dotarły do ​​społeczności Bitcoin, cena Bitcoin oscylowała wokół 640 USD, w porównaniu z poprzednią wysokością, która wahała się między 650 a 660 USD. Jednak gdy ludzie w społeczności Bitcoin dowiedzieli się o raporcie EBA, rozprzestrzenił się strach przed europejskim zakazem Bitcoin, który wywołał niewielką wyprzedaż. Ten krótki okres sprzedaży obniżył cenę Bitcoina o około 10 USD i wyrównał do 630 USD. Odkąd paniczna sprzedaż ustała, cena bitcoinów utrzymywała się między wysokimi 620 USD a średnimi 630 USD (chociaż może się to zmienić do czasu publikacji tego artykułu).

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
  • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
  • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
  • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
  • Very high liquidity
  • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
  • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
  • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.

 Rynki po aukcji po Silk Road wciąż poszukują nowego dolnego poziomu cen Bitcoin.

Spadek ceny bitcoinów o 10 USD, spowodowany strachem wywołanym przez EBA, nie jest zbyt znaczący, biorąc pod uwagę fakt, że cena wciąż szuka nowego piętra po aukcji Jedwabnego Szlaku. Cena Bitcoina przebiła wcześniej ustaloną barierę cenową 600 USD w dniu aukcji Jedwabnego Szlaku; kiedy ogłoszono, że Tim Draper wygrał wszystkie 30 tysięcy bitcoinów Silk Road, cena Bitcoina wzrosła do 650 $ i krótko flirtowała z 660 $. Jednak gdy podekscytowanie związane z ogłoszeniem minęło, cena spadła do 640 USD. W mojej ostatniej analizie stwierdziłem, że cena prawdopodobnie będzie nadal nieznacznie spadać, dopóki nie znajdzie nowej podłogi. Uważam, że ta nowa cena minimalna może wynosić od 600 do 650 USD. Wierzę, że po ustanowieniu tego nowego piętra stopniowy trend wzrostowy ceny Bitcoinów, który został ustanowiony wiosną, będzie kontynuowany, biorąc pod uwagę, że żadna poważna, negatywna wiadomość nie przełamie tego trendu i nie ustanowi nowej, spadkowej trajektorii cen Bitcoin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map