Cryptsy kłamie na temat przestrzegania wszystkich przepisów stanowych

Giełda kryptowalut Cryptsy od dawna twierdzi, że jest zgodna ze wszystkimi przepisami i regulacjami dotyczącymi operacji giełdy. Na dole każdej strony giełdy wyświetlany jest numer rejestracyjny MSB, a warunki korzystania z usługi omawiają fakt, że są posiadaczami licencji MSB. Firma podlega wytycznym FinCen dla firm świadczących usługi finansowe, a także wytycznym, regulacjom i prawom stanowym dla stanów, w których prowadzi działalność.

Stopka strony Cryptsy

Cryptsy od dawna publicznie oświadczyła na wiele sposobów, że firma jest w pełni zgodna ze wszystkimi obowiązującymi przepisami dotyczącymi wymiany pieniędzy. Dochodzenie w sprawie Coin Fire wykazało, że chociaż Cryptsy jest w pełni zarejestrowana w FinCen w celu prowadzenia działalności związanej z usługami pieniężnymi, brakuje im odpowiednich rejestracji i możliwości legalnego działania w większości stanów USA. Numer rejestracyjny MSB 31000061019575 powraca do Project Investor Inc., która prowadzi działalność jako Cryptsy.

Rejestracja Cryptsy FinCen

Firma DelRay Beach na Florydzie nie odpowiedziała na wielokrotne prośby Coin Fire o odpowiednie numery licencji stanowych, ani nie odpowiedziała na wiele prób komentarza. W ramach dochodzenia zespół badawczy Coin Fire zaczął przyglądać się statusowi Project Investor Inc. w kilku stanach, aby określić, gdzie mają odpowiednią licencję na prowadzenie działalności w zakresie usług finansowych. Rozmawialiśmy również z Adamem Atlasem, prawnikiem, który specjalizuje się w obsłudze prawnej firm świadczących usługi pieniężne i firm zajmujących się wirtualnymi walutami, aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące licencji państwowych i rejestracji w Stanach Zjednoczonych.

Pan Adam Atlas, Esquire

Pan Atlas kieruje firmą Adwokat Adam Atlas. Pan Atlas posiada tytuł Bachelor of Civil Law, Bachelor of Common Law i Bachelor of Arts w dziedzinie nauk politycznych z wyróżnieniem, wszystkie z McGill University, w tym rok na wymianie na National University of Singapore. Atlas jest członkiem Rady Adwokackiej stanu Nowy Jork i Rady Adwokackiej w prowincji Quebec od 1998 roku. Jego firma opracowała niektóre z opublikowanych wskazówek dotyczących wirtualnej waluty dla FinCen. Giełdy, takie jak Cryptsy, muszą uzyskać rejestrację MSB w FinCen, a następnie zarejestrować się i otrzymać licencje dla poszczególnych stanów i terytoriów przed rozpoczęciem działalności. Chociaż rejestracja w FinCen jest stosunkowo łatwa do zabezpieczenia dla firmy, wiele stanów wymaga licencji na tego rodzaju działalność. Brak tych licencji podczas oferowania usług klientom w tych stanach może mieć poważne konsekwencje. Pan Atlas powiedział o tym Coin Fire,

„Jeśli jesteś potencjalnym MSB, musisz zapytać, czy zgodnie z prawem federalnym jesteś MSB, a także zadać pytanie na podstawie każdego stanowego prawa bankowego. Jest kilka stanów, takich jak Montana, które nie mają wymagań licencyjnych MSB ”. Tylko rejestracja w FinCen nie czyni nagle firmy legalną do prowadzenia działalności we wszystkich stanach i terytoriach, a pan Atlas mówi nam: „Krótka odpowiedź brzmi: nie, ale długa odpowiedź jest taka, że ​​w kilku stanach, które nie regulują MSB ani VCB możesz zacząć działać ”.

Samo otwarcie sklepu w Internecie bez odpowiednich licencji w wielu stanach może mieć daleko idące konsekwencje.

Pan Atlas powiedział: „Jeśli jesteś zdeterminowany, aby prowadzić działalność związaną z usługami pieniężnymi bez niezbędnej licencji mającej zastosowanie na mocy prawa stanowego, narażasz się na sankcje cywilne i potencjalne sankcje karne zarówno na mocy prawa stanowego, jak i rykoszetu zgodnie z prawem federalnym, ponieważ kodeks USA mówi, że naruszenie prawa stanowego jest przestępstwem federalnym ”.

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
  • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
  • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
  • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
  • Very high liquidity
  • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
  • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
  • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.

Lista Virginia MSB

Państwa, które nie wymagają licencji na działanie jako MSB lub VCB, takie jak Montana, nie zostały uwzględnione w wyszukiwaniu licencji Coin Fire. W każdym przypadku, gdy stan lub terytorium odpowiedział na nasze zapytanie, powiedziano nam, że Inwestorzy Projektu i Crypsty nie są upoważnieni do prowadzenia działalności na tym terytorium lub w stanie pod żadną z nazw. Brak licencji w każdym stanie lub terytorium stoi bezpośrednio w obliczu oświadczeń Cryptsy, że firma jest w pełni zgodna ze wszystkimi obowiązującymi przepisami i regulacjami dotyczącymi działalności giełdowej w Stanach Zjednoczonych. [id tabeli = 9 /]

Uwaga: Atlas nie zbadał Cryptsy, aby sprawdzić, jakie licencje ma, a których nie ma i nie przedstawił opinii na temat jego konkretnej zgodności z prawem federalnym lub stanowym.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map