Šesť nápadov, ako je bitcoin a altcoiny, musí prijať časť I.

Sledujem vývoj kryptomeny za posledných 5 rokov, odkedy Satoshi Nakamoto prvýkrát predstavil svoje duchovné dieťa Bitcoin. Za ten čas prišlo na scénu viac ako 300 nových kryptomien, mnohé z nich rýchlo mizli, dokonca ani poznámky pod čiarou vo väčšej histórii kryptomeny. Dôvod každého neúspechu bol iný a ja sa nechcem zahĺbiť do diskusie o nich. Namiesto toho by som rád prediskutoval niekoľko myšlienok, ktoré si myslím, že musí kryptokomunita ako celok prijať. Niektoré z nich sa môžu zdať čudné a iné obviňujúco, ale myslím si, že som vo svojej úvahe viac-menej správny. Aby som uviedol prípad, budem musieť vymenovať nejaké mená a možno niektorých ľudí uraziť. To nie je môj zámer, bude to len jeden z nevyhnutných prípadov. To nie je osobné, toto je obchod, takže poďme pokračovať v tomto porozumení.

1. Zákony termodynamiky nemožno ignorovať

Dva najdôležitejšie fyzikálne zákony v multiverze sú 1. a 2. zákon termodynamiky. Prvý hovorí, že energiu nemožno vytvoriť alebo zničiť, iba zmeniť z jedného stavu do druhého. Druhá tvrdí, že sa nakoniec všetko rozpadne. Je absolútne kritické, aby tieto dva zákony vzal do úvahy každý vývojár mincí a každý investor na mince. Či už ťažíte s CPU, GPU alebo ASIC minerom, spaľujete elektrinu a elektrina nie je zadarmo. Pokiaľ a kým nevyriešime problém výroby a spotreby energie, bude to neustále sa zvyšujúci faktor dlhodobej životaschopnosti všetkých a všetkých kryptomien. Za nič nemôžete dostať. Toto je základný zákon, ktorý riadi vesmír, a tvrdiť, že tento bod je hlúpy. Keď tvoril Jackson Palmer Dogecoin urobil to zo žartu a všetci vrátane Palmera boli prekvapení, že to vzlietlo. Je pravda, že táto malá Shiba Inu je rozkošná, ale nikto nemohol tušiť, že doge vzlietne tak, ako to bolo. Mnoho ľudí však správne predpovedalo, že jej dôjde para a zrúti sa.

dogecoin_logo_large_verge_medium_landscapeVážne, to šteniatko je OČARUJÚCE

Bitcoin bol navrhnutý tak, aby trvalo takmer storočie, kým sa plne ťažil, a Nakamoto pravdepodobne nikdy nepredpokladal, že dosiahne rozsiahle prijatie v hlavnom prúde. Za desaťročie určite nie. Doge, na druhej strane, bol navrhnutý na výslovný účel prijatia mainstreamom na vytvorenie „vyklápacej meny“ a bol navrhnutý na výrobu 80 miliárd jednotiek. Potom padlo rozhodnutie vyrábať ich na neurčito, čo je situácia, ktorá je v rozpore so zákonmi ponuky a dopytu. Bez obmedzenia ich výroby by čoskoro neexistovala ziskovosť z dôvodu neustále sa zvyšujúcej ponuky a konštantných alebo rastúcich výrobných nákladov. Akonáhle ziskovosť klesla, motivácia pokračovať v práci sa znížila a baníci prešli na zelenšie pastviny. Ako môžete vidieť v nasledujúcom grafe, cena doge bola na stabilnom klesajúcom svahu. 180 dní doge Všimnite si, ako doge v januári vzrástlo v reakcii na komunitu, ktorá poslala jamajský bobový tím do Soči. Vo februári potom opäť prudko vzrástol a potom klesol. Ďalším menším nárastom bolo úspešné sponzorstvo Josha Wiseho v NASCAR. Potom hodnota neustále klesala. 30 dní doge Vyššie uvedená grafika predstavuje 30-dňovú snímku trhu doge. Porovnaním týchto dvoch grafov môžete vidieť, ako sa doge za 90 dní zmenil z 60 miliónov na 30 miliónov dolárov. Nie náhodou je v obehu v súčasnosti 80 miliárd doge, do konca roka sa očakáva ďalších 20 miliárd. Aj keď v poslednej dobe začalo niekoľko firiem používať doge ako spôsob platby, neočakávam, že tento trend bude pokračovať. Nie je dôvod, aby to robili, ak hodnota naďalej klesá. A bude klesať, keď bude dochádzať k vzniku ďalších a ďalších doge, čo povedie k hyperinflácii. Prečo by som prijal doge v hodnote 0,00049 ráno, pretože som vedel, že bude mať pravdepodobne hodnotu 0,00045, až keď zatvorím obchod? Bitcoin zaznamenal volatilné cenové výkyvy, ale keďže bolo známe, že sa niekedy vyprodukuje iba konečný počet bitcoinov, bola komerčná adopcia vypočítaným rizikom s ohľadom na dlhodobý výhľad. Dodávka doge nikdy nebude ukončená, preto nie je dôvod očakávať, že cena niekedy stúpne. Aj keby mal Doge prepnúť algoritmy na PoS a / alebo zlúčiť ťažbu, cena nikdy nebude stúpať.

2. Väčší nie je nevyhnutne lepší

Početné ďalšie mince, ktoré videli úspech Dogeho a úplne ho nepochopili, naskočili do rozbehnutého vlaku a rozhodli sa pre smiešne vysoké počty „Next Big Thing“. Kittehcoin (25 miliárd), Infinitecoin (90 miliárd) a ďalšie mince sa rozhodli, že by zosadil z trónu doge a stal by sa novým miláčikom internetu. A všetky zlyhali biedne, na veľké prekvapenie aj niekoľkých pozorovateľov, vrátane mňa. Keby ste mi v roku 2011 povedali, že kryptomena so psom pre maskota by absolútne rozdrvila DVE kryptomeny s mačacími témami (Kittehcoin a Catcoin), vysmial by som sa vám. A predsa sa to stalo. Dôvodov je veľa a som si istý, že niekto napíše „Ako Doge porazil mačkovité šelmy“, a tento článok si rád prečítam, pretože ma baví učiť sa nové veci. Najabsurdnejším príkladom tejto rasy More Coins = More Popularity je podľa mňa XXL minca, ktorá sľubuje vydanie „2 800 miliárd (sic)“. Aby sme vám poskytli referenčný rámec, prečo je to smiešne (ak to nie je okamžite zrejmé), je ľudská populácia 6 miliárd. To znamená, že každý muž, žena a dieťa na planéte môže dostať 400 z týchto XXL mincí a niektoré z nich ešte zostanú. To do veľkej miery zaručuje, že by za nič nikdy nestáli.

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
  • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
  • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
  • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
  • Very high liquidity
  • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
  • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
  • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.

3. Menej nie je vždy viac

Zjavným výstupom z vyššie uvedenej lekcie je, že by ste mali obmedziť počet vyrobených mincí, že? Nakoniec, bitcoin je kódovaný tak, aby celkovo vyprodukoval iba 21 miliónov jednotiek. Zatiaľ čo každý z nich možno rozdeliť na 8 desatinných miest, stále zostáva bitcoin schopný ovládnuť značnú moc na trhu, a to aj pri počte bitcoinov, ktoré boli nenávratne stratené v prvých dňoch predtým, ako skutočne mali skutočnú hodnotu. (Nehovoriac o obrovských podieloch Satoshiho Nakamota.) Pracujúc na princípe nedostatku a pravdepodobne sa snažiacich dokázať, že dogecoin nebol najbláznivejšou myšlienkou zasiahnuť kryptomenu, niekto vyvinul 42 Coin, odkaz na klasiku Douglasa Adamsa „Stopárov sprievodca po galaxia. “ Vyrobilo by sa ich iba 42, čo by viedlo k absurdne vysokej počiatočnej hodnote 800 000 dolárov. Nie je potrebné pripomínať, že bublina praskla takmer okamžite a cena sa pohybovala na úrovni 9 000 dolárov. 180 dní po 42   Mimochodom, táto prudká havária ma privádza k môjmu ďalšiemu bodu … ktorému sa budeme venovať budúci týždeň, v druhej časti.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map