FATF: Bitcoin pozitívny, ale pre vlády riskantný

Finančná akčná skupina (FATF), nezávislá medzivládna agentúra, vydala papier na Bitcoin. FATF pracuje na pomoci vládamAutor: Veeven Fair Use, href =prostredníctvom Wikimedia Commons „width =” 60 “height =” 104 “/> svet zabráni finančnej kriminalite, hlavne praniu špinavých peňazí a financovaniu terorizmu. Dokument, ktorý pracovná skupina vydala o bitcoinoch, pokrýva výhody, ktoré ponúka digitálna mena a potenciálne riziká spojené s používaním bitcoinu. Aj keď krytie výhod bitcoinu – a kryptomeny všeobecne – bolo úplne pozitívne, hlavný príspevok sa zameral na „riziká“ vyvolané bitcoinom. Zatiaľ čo jednotlivec, ktorý si prečítal toto Príspevok sa môže domnievať, že Finančná akčná skupina sa zaoberá ochranou jednotlivcov, ktorí používajú bitcoin – kvôli ich vyhláseniu, že bitcoin sťažuje riešenie zločinov spáchaných na jednotlivcoch – cielenejšie čítanie odhaľuje skutočný zámer správy. Správa FATF sa vlastne vôbec nezaoberá bezpečnosťou spotrebiteľov, ale skôr hrozbou, ktorú bitcoin predstavuje pre násilnú moc vlády.

Prvá polovica správy sa venuje definovaniu terminológie pre čitateľov, ktorí kryptomenu nepoznajú. Rozlišuje medzi „centralizovanými virtuálnymi menami“ a „kryptomenami“. Príspevok tiež vysvetľuje veci, ako sú baníci, peňaženky, burzy a Tor. Potom od spodnej časti 8. stránky poskytuje pracovná skupina krátky odsek o výhodách používania bitcoinu.

Tento krátky odsek o „legitímnom“ použití bitcoinu načrtáva niekoľko nespočetných pozitívnych vecí, ktoré plynú z používania bitcoinu. Dokument uvádza, že bitcoiny môžu „zlepšiť efektívnosť platieb“ a „znížiť transakčné náklady na platby a prevody fondov“. Bitcoin môže podľa správy tiež uľahčiť mikroplatby v obchodoch, aby podniky mohli speňažiť tovar a služby, ktoré sa predtým ťažko cenili. Pracovná skupina ďalej napísala, ako by použitie bitcoinu mohlo zásadne zreformovať globálny trh remitencií. Vďaka svojim okamžitým platbám a extrémne nízkym poplatkom za transakcie môže bitcoin pre jednotlivcov oveľa lacnejšie posielať peniaze priateľom alebo rodinným príslušníkom v chudobných krajinách. Používanie bitcoinu týmto spôsobom by priamo konkurovalo tradičným bankovým službám bankového prevodu, ktoré majú obrovské medzinárodné transakčné poplatky, kvôli ktorým je pre ľudí veľmi nákladné posielať remitencie tým, ktorí to potrebujú. Bitcoiny preto môžu pomôcť vymaniť z chudoby milióny ľudí v rozvojových krajinách zvýšením objemu súkromnej finančnej pomoci zaslanej týmto chudobným jednotlivcom. Na záver odsek končí konštatovaním, že tieto výhody by sa mali starostlivo analyzovať, aby sa určilo, či by podrobenie bitcoinu tradičným finančným predpisom tieto potenciálne výhody vylúčilo alebo nie..

A tu sa pozitivita končí v tejto správe. Zvyšok správy Finančnej akčnej skupiny sa zaoberá „rizikami“ spojenými s používaním bitcoinu a kryptomeny všeobecne. Tieto riziká sa však netýkajú ľudí, ktorí skutočne používajú decentralizované meny. Týka sa to skôr iba vlád, ktoré sa snažia udržať si vládu nad svojimi príslušnými peňažnými zásobami tvárou v tvár rastúcej konkurencii, ako je napríklad bitcoin. Tu je niekoľko citátov zo správy, v ktorých je načrtnutý postoj FATF k rizikám kryptomeny:

Autor: Steve Jurvetson [CC BY 2.0] cez FlickrSteve Jurvetson [CC BY 2.0], cez Flickr

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
  • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
  • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
  • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
  • Very high liquidity
  • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
  • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
  • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.

„Môžu umožniť väčšiu anonymitu ako tradičné bezhotovostné platobné metódy. So systémami virtuálnych mien možno obchodovať na internete, spravidla sa vyznačujú priamymi vzťahmi so zákazníkmi a môžu umožňovať anonymné financovanie (financovanie v hotovosti alebo financovanie treťou stranou prostredníctvom virtuálnych výmenníkov, ktoré nesprávne identifikujú zdroj financovania). Môžu tiež povoliť anonymné prevody, ak odosielateľ a príjemca nie sú adekvátne identifikovaní. “

Decentralizované systémy sú obzvlášť citlivé na riziká anonymity. Napríklad podľa návrhu adresy bitcoinu, ktoré fungujú ako účty, nemajú pripojené žiadne mená ani inú identifikáciu zákazníka a systém nemá centrálny server ani poskytovateľa služieb. Bitcoinový protokol nevyžaduje ani neposkytuje identifikáciu a overenie účastníkov ani generovanie historických záznamov o transakciách, ktoré sú nevyhnutne spojené s identitou v reálnom svete. “

Neexistuje žiadny centrálny orgán dohľadu a v súčasnosti nie je k dispozícii žiadny softvér AML na sledovanie a identifikáciu vzorov podozrivých transakcií. Orgány činné v trestnom konaní sa nemôžu zamerať na jedno ústredné miesto alebo entitu (správcu) na účely vyšetrovania alebo zaistenia majetku (hoci orgány sa môžu zamerať na jednotlivých výmenníkov za informácie o klientoch, ktoré môže zhromažďovať). Ponúka teda úroveň potenciálnej anonymity nemožnú pre tradičné kreditné a debetné karty alebo staršie online platobné systémy, ako je PayPal. “

A nakoniec:

Zdá sa, že decentralizované konvertibilné virtuálne meny umožňujúce anonymné transakcie medzi ľuďmi existujú v digitálnom svete úplne mimo dosahu konkrétnej krajiny. “

Aspoň tomuto autorovi sa zdá, že pracovná skupina v tejto správe neberie ohľad na skutočných spotrebiteľov využívajúcich bitcoiny. Všetky veci označené v dokumente ako „riziká“ sú vlastne veci, vďaka ktorým je bitcoin obchodovateľný ako mena. Ľudia chcú používať menu, ktorá ich robí anonymnými a nevystopovateľnými, pretože nechcú, aby ich vlády v súkromnom živote sliedili. Ak veci, ktoré pracovná skupina zdôrazňuje ako nebezpečné možnosti spojené s používaním bitcoinu, sú skutočne veci, ktoré ľudia chcú vidieť v mene, potom je zrejmé, že tento dokument nemal varovať civilistov pred nebezpečenstvami spojenými s používaním bitcoinu..

Scottom [CC BY 2.0] cez FlickrOd scottks [CC BY 2.0], cez Flickr

Zámerom tejto správy je skôr varovať vlády, že ich monopoly na peniaze sú priamo ohrozené rastúcim prijatím bitcoinu ako prostriedku výmeny a že by sa mali začať usilovne snažiť dostať túto decentralizovanú technológiu pod svoju kontrolu. Pri varovaní vlád pred hrozbou, ktorú bitcoin predstavuje pre ich násilnú moc, tento dokument protikladne využíva aspekt kryptomeny, ktorý predtým používal ako skutočnú výhodu. Dokument uviedol, že okamžité platby a nízke transakčné náklady umožnili ľahké zasielanie decentralizovaných mien cez hranice, čo by mohlo povzbudiť použitie bitcoinu ako spôsobu financovania teroristických organizácií. Je zrejmé, že prínos, ktorý táto rovnaká vlastnosť poskytuje ľuďom trpiacim v chudobných krajinách, nemá žiadny význam, keď čelí financovaniu terorizmu, ktoré bolo úplne vytvorené ako reakcia na vlády porušujúce práva a viery jednotlivcov. Ale to nevadí, hovorí pracovná skupina, ide nám iba o udržanie vládnej dominancie.

Našťastie pre obhajcov bitcoinu však správy ako tieto pravdepodobne nebudú mať žiadny vplyv na schopnosti vlád vytvoriť akúkoľvek účinnú reguláciu bitcoinu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map