FinCEN żąda, aby banki nie zamykały na ślepo rachunków bankowych MSB

Financial Crimes Enforcement Network wydała dziś rano oświadczenie dotyczące firm świadczących usługi finansowe.

Firmy świadczące usługi pieniężne, w tym podmioty przekazujące pieniądze ważne dla globalnego przepływu przekazów pieniężnych, tracą dostęp do usług bankowych, co może częściowo wynikać z obaw związanych z kontrolą regulacyjną, postrzeganym ryzykiem związanym z rachunkami biznesowymi usług pieniężnych oraz związanymi z nimi kosztami i obciążeniami. z prowadzeniem takich rachunków.

Wiele instytucji bankowych natychmiast zamyka rachunki finansowe firm świadczących usługi pieniężne. FinCEN uważa, że ​​ważne jest, aby powtórzyć, że organizacje bankowe mogą służyć branży usług pieniężnych, wypełniając jednocześnie zobowiązania wynikające z ustawy o tajemnicy bankowej.

Obecnie w FinCen istnieje obawa, że ​​banki bezkrytycznie zamykają rachunki wszystkich MSB lub odmawiają otwierania rachunków dla jakichkolwiek MSB, eliminując w ten sposób ich klasę klientów. Takie podejście hurtowe jest sprzeczne z oczekiwaniem, że instytucje finansowe mogą i powinny oceniać ryzyko klientów indywidualnie dla każdego przypadku.

W oświadczeniu FinCen powtarza się, że nie zwraca się do instytucji bankowych o zamknięcie kont MSB tylko dlatego, że są to firmy świadczące usługi pieniężne.,

FinCEN nie wspiera hurtowego zamykania rachunków MSB bez względu na przedstawione ryzyko lub zdolność banku do zarządzania ryzykiem. Jak zauważono, MSB wiążą się z różnym stopniem ryzyka i nie wszystkie rodzaje usług pieniężnych są obarczone wysokim ryzykiem. Dlatego też, decydując się na świadczenie usług na rzecz klienta MSB, instytucje finansowe powinny ocenić ryzyko związane z tym konkretnym klientem MSB. Ocena ryzyka instytucji finansowej powinna obejmować rozważenie, czy można odpowiednio zarządzać ryzykiem klienta, a instytucja finansowa powinna utrzymywać poziomy kontroli współmierne do przedstawionego ryzyka klienta. Banki, które potrafią właściwie zarządzać relacjami z klientami i skutecznie ograniczać ryzyko, nie są ani zabronione, ani zniechęcane do świadczenia usług klientom MSB, niezależnie od konkretnego modelu biznesowego MSB.

FinCEN chciał również przypomnieć kilka kluczowych czynników ustawy o tajemnicy bankowej i jej związek z działalnością w zakresie usług pieniężnych, w oświadczeniu przypominającym instytucjom finansowym o kilku kluczowych kwestiach,

Bank musi znać i rozumieć swojego klienta MSB. Aby to zrobić, powinien rozumieć model biznesowy MSB i ogólny charakter własnej bazy klientów MSB, ale nie musi znać indywidualnych klientów MSB, aby zachować zgodność z ustawą o tajemnicy bankowej. Nie różni się to od wymagań mających zastosowanie do każdego innego klienta biznesowego.

Oczekuje się, że organizacje bankowe będą zarządzać ryzykiem związanym ze wszystkimi rachunkami, w tym kontami MSB. Jednak ustawa o tajemnicy bankowej nie wymaga, a FinCEN nie oczekuje, że instytucje bankowe będą de facto regulować sektor usług pieniężnych, tak samo jak w przypadku jakiejkolwiek innej branży. FinCEN zdaje sobie sprawę, że w praktyce bank nie jest w stanie wykryć i zgłosić wszystkich potencjalnie nielegalnych transakcji, które przechodzą przez instytucję. Ale jeśli instytucja postępuje zgodnie z istniejącymi wytycznymi oraz ustanawia i utrzymuje odpowiedni program oparty na ryzyku, będzie miała dobrą pozycję do odpowiedniego zarządzania takimi rachunkami, jednocześnie ogólnie wykrywając i odstraszając nielegalne transakcje..

FinCEN próbuje wyjaśnić dzisiejszym oświadczeniem, że nie życzy sobie zniszczenia całej branży usług finansowych i przypomina bankom, że nie zabrania się im zezwalania firmom świadczącym usługi pieniężne na prowadzenie rachunków wyłącznie na podstawie fakt, że są MSB.

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
  • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
  • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
  • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
  • Very high liquidity
  • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
  • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
  • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.

FinCEN wymaga, aby giełdy bitcoinów i kryptowalut stały się zarejestrowanymi MSB w celu legalnego prowadzenia działalności, ale wiele regulowanych MSB nadal nie jest w stanie otworzyć ani prowadzić rachunków bankowych w wielu bankach, które twierdzą, że zamykają konto z powodu obaw związanych z FinCEN i ustawą o tajemnicy bankowej, ale z to oświadczenie wygląda na to, że banki chcące zamknąć bitcoin MSB będą musiały użyć innego powodu (np. „inne ryzyko”).

Cynk kapelusza do Davida R. Allena w sprawie oświadczenia FinCEN. Zdjęcie dzięki uprzejmości Tim Evanson.

Pamiętaj, Coin Fire nie oferuje porad prawnych. Informacje te należy traktować jedynie jako informujące wyłącznie o aktualnym wydarzeniu dotyczącym kryptowalut. Nie jesteśmy prawnikami, ani nie zatrzymaliśmy się w Holiday Inn Express ostatniej nocy. Zawsze powinieneś zasięgnąć porady doświadczonego prawnika i nie przyjmować założeń prawnych na podstawie raportów z tej witryny.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map