Laboratóriá Butterfly Labs boli odstavené FTC, obvinené z „nekalých a klamlivých praktík“

Prevádzku v Kansase prevádzkuje výrobca bitcoinových ťažobných zariadení Butterfly Labs bol vypnutý Federálna obchodná komisia. Orgán Spojených štátov odhalil v vyhlásenie zverejnené online že akcia bola vykonaná na základe príkazu vydaného súdom v západnom okrese Missouri.

Akcia – spojená s občianskoprávny spor začal FTC proti výrobcovi – končí povesti , ktorá sa stala virálnou minulú sobotu (19.), a rozšírila správu o tom, že v amerických laboratóriách prepadli laboratóriá Butterfly Labs.

Na žiadosť Federálnej obchodnej komisie federálny súd zrušil spoločnosť Butterfly Labs, spoločnosť so sídlom v Missouri, ktorá údajne klamne predávala špecializované počítače určené na výrobu bitcoinov, platobný systém niekedy označovaný ako „virtuálna mena“..

Podľa žaloby FTC zistila, že spoločnosť Butterfly Labs porušila článok 5 písm. A) zákona o FTC tým, že zapojenie sa do „nekalých alebo klamlivých obchodných praktík v obchode alebo ovplyvňujúcich obchod“. Akční mená nielen Butterfly Labs, ale aj troch riaditeľov spoločnosti ako obžalovaných: Jody Drake, Nasser Ghoseiri a Sonny Vleisides.

Jalapeno-Prototyp2Odkazy na „nekalé alebo klamlivé obchodné praktiky“ znamenajú FTC spoločnosť si za ťažobné zariadenie účtovala „vopred 149 až 29 899 dolárov“, ale nedodala väčšinu produktov. Desiatky spotrebiteľov sa sťažujú už niekoľko mesiacov s tým, že po uskutočnení platby nikdy nedostali stroje.

Jedným z najlepších príkladov „podvodu“, podľa všeobecného názoru opakovaného na fórach ako BitcoinTalk alebo Reddit, bolo spustenie ťažobného zariadenia BitForce v júni 2012. Spoločnosť Butterfly Labs bola zaplavená silnou marketingovou stratégiou, ktorá za touto značkou stojí. objednávky, ale v septembri 2013 stále čakalo na svoje ťažobné zariadenie viac ako 20 000 spotrebiteľov, Správy CryptoCoinNews.

Aj keď spoločnosť Butterfly Labs dodala počítač na ťažbu bitcoinov spotrebiteľovi, v sťažnosti sa uvádza, že kvôli jedinečnej povahe systému bitcoinov boli zastarané počítače na zamýšľaný účel zbytočné. Zatiaľ čo sa každý deň ťaží viac bitcoinov, celkový počet bitcoinov, ktoré sú k dispozícii na ťažbu, sa každý rok znižuje na polovicu. V kombinácii so skutočnosťou, že každá nová generácia výpočtovej technológie používanej na ťažbu bitcoinov spôsobuje, že predchádzajúce generácie sú v podstate zastarané, oneskorenie v dodávaní počítačov spotrebiteľom znamenalo, že počítače na ťažbu bitcoinov nikdy nemohli vygenerovať také množstvo bitcoinov, aké Butterfly Labs zákazníkom sľuboval..

A to nie je všetko, ako FTC sa tiež chystá po Butterfly Labs nielen kvôli vybaveniu spoločnosti, ale aj kvôli ich údajným ťažobným službám. V decembri 2013 začala americká firma ponúkať tieto služby, pričom dostávala vopred státisíce dolárov. FTC však tvrdí, že spoločnosť nikdy neposkytovala spotrebiteľom žiadne služby ťažby bitcoinov.

„Často vidíme, že keď sa naskytne nová a málo pochopená príležitosť, ako je bitcoin, podvodníci nájdu spôsoby, ako zúročiť vzrušenie a záujem verejnosti,“ hovorí Jessica Rich, riaditeľka úradu pre ochranu spotrebiteľa FTC. „Sme radi, že súd vyhovel našej žiadosti o zastavenie tejto operácie, a tešíme sa na to, až vrátime zlý zisk spoločnosti späť do rúk spotrebiteľov,“ dodáva.

Tento nový príkaz vydaný súdom teraz zakazuje spoločnosti podnikať, pričom zároveň zmrazuje ich aktíva a uvádza spoločnosť do nútenej správy.

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
  • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
  • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
  • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
  • Very high liquidity
  • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
  • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
  • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.

Spoločnosť Butterfly Labs otvorene reagovala na akciu Federálnej obchodnej komisie a vyhlásila, že trest bol „ťažký“. Spoločnosť vo svojom vyhlásení tiež obviňuje FTC, že „ide do boja proti bitcoinom (…) počnúc Butterfly Labs“, „veľmi skutočnou“ spoločnosťou, ktorá zákazníkom poskytla produkty v hodnote viac ako 33 miliónov dolárov. Firma tiež pripomína čitateľom, že zákazníkom dobrovoľne poskytla refundácie vo výške takmer 17 miliónov dolárov z dôvodu zrušených objednávok.

Vo svetle posledných udalostí, výrobca požiadal, aby svedkovia svedčili v jeho prospech počas pojednávania, ktoré sa uskutoční 29. septembra a ubezpečil sa, že bude plne spolupracovať s dočasným príjemcom menovaným súdom.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map