Marco Santori mówi, że orzeczenie sądowe „Bitcoin jest walutą” może być traktowane jako „bardzo szeroki precedens”

Jeśli cokolwiek dobrego wyszło ze schematu Ponzi stworzonego przez Trendon Shavers – bardziej znanego w świecie kryptowalut jako „pirat40” – to decyzja sędziego z Teksasu, który niedawno orzekł, że „Bitcoin to waluta lub forma pieniądza”, co oznacza, że ​​Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) może rozpocząć proces i pozwać podejrzanego.

Możesz sprawdzić dokument podpisany przez północnoamerykańskiego sędziego tutaj. W tym memorandum sędzia Amos L. Mazzant dokonuje analizy sprawy dotyczącej Bitcoin Savings and Trust (BTCST), „firmy” założonej i obsługiwanej przez Shavers.

Podejrzany za pośrednictwem platformy oferował i sprzedawał inwestycje denominowane w bitcoinach, udało się zebrać co najmniej 700 000 BTC, wartość odpowiadająca prawie 63 milionom dolarów przy dzisiejszych cenach. Podejrzenia były oczywiste, ale SEC czekała na opinię sądu w tej sprawie. Ostatecznie sędzia wydał następującą opinię:

Oczywiste jest, że Bitcoin może być używany jako pieniądze. Można je wykorzystać do zakupu towarów lub usług, a jak stwierdził Shavers, do pokrycia indywidualnych kosztów utrzymania. Jedynym ograniczeniem Bitcoina jest to, że jest on ograniczony do tych miejsc, które akceptują go jako walutę. Jednak można go również wymienić na konwencjonalne waluty, takie jak dolar amerykański, euro, jen i juan. Dlatego Bitcoin jest walutą lub formą pieniądza, a inwestorzy, którzy chcą zainwestować w BTCST, zapewnili inwestycję pieniędzy.

Bitcoin Examiner rozmawiał z Marco Santorim, przewodniczącym Komisji Regulacyjnej przy Fundacja Bitcoin, o tym problemie. „Ważne jest, aby odróżnić stwierdzenie„ Bitcoin to pieniądz ”i„ Bitcoin może być używany jako pieniądz ”. Nie sądzę, by było kontrowersyjne stwierdzenie, że „Bitcoin może być używany jako pieniądz”. Ludzie cały czas używają Bitcoinów zamiast pieniędzy. Myślę, że to ograniczone, funkcjonalne stwierdzenie jest oczywiste ”- powiedział adwokat.

Jednak, “kontrowersyjne stwierdzenie dotyczy tego, czy Bitcoin to pieniądz. Kiedy wszystko jest powiedziane i zrobione, Bitcoin jest wszystkim i tylko tym, czym jest. To, w jaki sposób wyjaśnimy to ludziom, będzie zależeć od wybranej przez nas metafory: pieniędzy, waluty, wspólnej księgi, towaru, gotówki peer-to-peer, elektronicznego złota – wybierz swoją abstrakcję ”.

Ale co ta decyzja oznacza dla przyszłości kryptowalut? Zdaniem eksperta należy to postrzegać jako odosobnioną decyzję. „Trybunał rozstrzygał bardzo wąską, wstępną kwestię: czy inwestycje denominowane w Bitcoin są„ papierami wartościowymi ”, aby podlegać jurysdykcji sądów federalnych Stanów Zjednoczonych. Aby produkt był „zabezpieczeniem”, musi być „inwestycją pieniędzy”. Trybunał stwierdził, że w tym celu „Bitcoin jest walutą lub formą pieniądza”. Technicznie, jest to bardzo ograniczone gospodarstwo, które powinno mieć zastosowanie tylko do wąskiej grupy spraw dotyczących papierów wartościowych“, Wyjaśnia Marco Santori.

Niemniej jednak opinia sędziego Mazzanta może otworzyć drogę do zmiany w świecie kryptowalut. „Jednak w praktyce prawnicy, sędziowie, decydenci i regulatorzy można oczekiwać, że wykorzysta to jako bardzo szeroki precedens. Na przykład organ nadzoru finansowego może to wykorzystać do poparcia swojego stanowiska, że ​​wymiana Bitcoinów powinna wymagać licencji na przesyłanie pieniędzy. Prawnik może to wykorzystać, aby przekonać sędziego w innym stanie, że skradzione Bitcoiny jego klienta mają rzeczywistą wartość, co uzasadnia roszczenie o odszkodowanie. Konsekwencje są dalekosiężne ”- dodaje.

Główne pytanie brzmi: jak północnoamerykański system prawny będzie wyglądał w takiej sprawie? Według Marco Santoriego „sześć miesięcy temu„ Bitcoiny są nieuregulowane ”mogło być uczciwym stwierdzeniem. Dziś to po prostu nieprawda w Stanach Zjednoczonych ”.

Przewodniczący Komisji ds. Regulacji mówi, że „wiele jurysdykcji spoza Stanów Zjednoczonych zdecydowało się na razie nie regulować transferów Bitcoinów. To może się (i prawdopodobnie się zmieni), gdy Bitcoin zyska większą akceptację głównego nurtu. Na przykład Anglia i Niemcy przyjęły podejście „poczekaj i zobacz”. Jednak tu i teraz w Stanach Zjednoczonych branża Bitcoin jest wyraźnie regulowana przez więcej niż jedną agencję rządową. Miesiące temu wiedzieliśmy, że Departament Skarbu zdecydował się to uregulować. Teraz wiemy, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd również to reguluje ”.

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
  • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
  • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
  • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
  • Very high liquidity
  • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
  • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
  • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map