Ministerstvo obrany považuje bitcoin za potenciálnu teroristickú hrozbu

Nedávno sa objavili správy, že americké ministerstvo obrany bude študovať Bitcoin, spolu s rôznymi inými technológiami ako potenciálne teroristické hrozby. DoD sa obáva, že bitcoiny umožnia ľahké a tajné vykonávanie teroristických aktivít kvôli rýchlosti a anonymite bitcoinu. Aj keď tieto predpoklady môžu byť nejako odôvodnené, kvôli úspechu drogového trhu Deep Web je Silk Road strach z terorizmu skutočne hlavným dôvodom tohto nového vyšetrovania bitcoinu.?

Je bitcoin legálny? Samozrejme. Na používateľov bitcoinu sa však zameriava

Čo hovorí toto nové vyšetrovanie na používateľov bitcoinu? Túto správu možno interpretovať v tom zmysle, že ministerstvo obrany podozrieva z terorizmu každého, kto používa digitálnu menu, z terorizmu. Pretože bitcoin je len jednou z mnohých technológií zahrnutých do tohto vyšetrovania, môže byť DoD podozrivé z toho, že niekto z týchto technológií používa niektorú z nich? Táto implikácia pripomína horlivú obranu špionážnych programov NSA federálnou vládou a ich rozhorčenie nad Edwardom Snowdenom a jeho zverejnenie utajovaných dokumentov NSA. Politici oboch strán vítali aktivity NSA ako obranu amerických záujmov pred teroristami. Väčšina špionáže Národnej bezpečnostnej agentúry sa však uskutočnila proti americkým občanom.

Ak by nás naša vláda pôvodne ubezpečila, že zhromažďuje iba informácie o podozrivých teroristoch, potom nám Snowdenove úniky spolu s priznaniami od samotnej NSA povedali, že NSA už niekoľko rokov vedie neoprávnené špionážne akcie proti nevinným americkým občanom. povedzte nám, že NSA predpokladala, že všetci Američania sú potenciálnymi teroristami. Teraz by ministerstvo obrany mohlo robiť to isté s bitcoinmi bez ohľadu na zákonnosť samotného bitcoinu.

Rovnako ako existujú predpoklady, že program dohľadu NSA by sa dal použiť na potlačenie akýchkoľvek väčších politických disentov, je možné, že DoD zamýšľa použiť toto vyšetrovanie ako nástroj zastrašovania, ktorý nezastaví terorizmus, ale odradí od využívania Bitcoin celkom?

Bitcoin je bezpečný a legálny, ale predstavuje hrozbu pre peniaze vydané vládou

Keď si kryptomeny získajú popularitu, je možné, že sa zníži dopyt po tradičných, vládou kontrolovaných peniazoch. Pokles dopytu po vládnych peniazoch je pre vládu veľmi zlý. Decentralizovaná mena má potenciál vyhladovať štát, pretože hlavný zdroj štátnej moci pochádza z jej schopnosti monopolizovať monetárny systém presadzovaním právnych predpisov o zákonných platidlách pre jeho subjekty. Vláda môže donútiť svojich občanov, aby akceptovali jej papierové peniaze, a preto ich ponuku môže nekonečne nafukovať, aby mohla platiť za čokoľvek, čo chce. Táto neobmedzená inflácia spôsobuje hospodárske cykly, podporuje totálnu vojnu a iniciuje rozsiahle prerozdelenie bohatstva, ktoré obohacuje malú menšinu ľudí na úkor väčšiny obyvateľstva. Centralizácia peňazí je hlavným prostriedkom vládnej expanzie, ktorá by mohla veľmi dobre viesť k tyranii. Hrozba straty najsilnejšej reťaze, ktorá spája vládu s jej subjektmi, je pre štát oveľa hrozivejšia ako akákoľvek hrozba zahraničného terorizmu..

Bitcoin to otočí na hlavu. Je to legálna alternatíva k vládnym menám a je decentralizovanej povahy, rovnako ako obmedzené množstvo, ktoré vytvára ťažba, letí tvárou v tvár spôsobu, akým sa zaobchádza s fiat menami. Bitcoin je stále legálny a stále existuje, jednoducho preto, že ho vlády sveta ignorovali, až kým nevyrástol natoľko, že ho nebolo možné tak ľahko stlačiť. V tomto okamihu je decentralizovaná sieť príliš široko rozšírená.

Čo to znamená pre budúcnosť a hodnotu bitcoinu?

Dúfajme, že to neovplyvní všeobecné prijatie bitcoinu vôbec. Vďaka technológii blockchainu je prakticky nemožné sledovať bitcoinové transakcie späť k pôvodným stranám, ktoré sa zapojili do akejkoľvek výmeny. To by si vyžadovalo neudržateľnú úroveň dohľadu a vynakladania peňazí na vysledovanie účastníkov jednej transakcie. Ministerstvo obrany by z toho, že by sa zapojilo do takéhoto programu, nezískalo v podstate žiadny úžitok, a to aj napriek láske vlády k zbytočným výdavkom. Dodatočne projekty ako napr Tmavá peňaženka a Dark Market zvýšia anonymitu bitcoinových transakcií.

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
  • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
  • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
  • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
  • Very high liquidity
  • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
  • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
  • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.

Potenciálne dôsledky bitcoinu sú monumentálne. Aj keď sú bitcoiny mnohými považované za nič viac ako super experiment s kryptografiou, má potenciál úplne nahradiť systém útlaku, ktorým centrálna banka riadi ponuku peňazí. Federálna vláda to vie a obáva sa tejto možnosti. Obmedzenie meny na množstvo bitcoinu, ktoré môže byť ťaží podľa základného protokolu bitcoinu by úplne potlačila ich schopnosť manipulovať s bohatstvom jednotlivca.

Tento nový podnik na obmedzenie bitcoinu je možno ďalším pokusom o zničenie jeho anonymity a jeho získanie pod federálnu kontrolu. Vláda sa možno snaží hrať na strachu z amerických občanov, že strhne digitálnu menu, ale to je odsúdené na neúspech. Podľa názoru tohto autora tento pokus pravdepodobne nedosiahne nič iné, ako zbytočné vládne výdavky a zvýšené povedomie o existencii bitcoinu, čo povedie k zvýšeniu akceptácie bitcoinu ako prostriedku výmeny. Potom, ako fiat meny naďalej zažívajú zloženú infláciu, ale bitcoin áno ťaží s neustále sa znižujúcim tempom sa stoly začnú otáčať.

Je ťažké určiť, aký je účel tohto výskumu s takými obmedzenými informáciami, ale široký rozsah sa do istej miery týka. Najlepší scenár je, že je to len strata času a peňazí, ktoré sú sami o sebe dosť zlé. Najhorší prípad je, že to súvisí s nejakým rozsiahlejším projektom, ktorý pokračuje v nedávnom modeli využívania „terorizmu“ ako zámienky na narušenie súkromia a slobody.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map