Mt. Goxov bankrot bitcoinov

Goxov bitcoinový škandál

Mt. Gox bol najväčší Bitcoin výmena od februára 2014, spracovanie viac ako sedemdesiat percent všetkých transakcií. Bola zahájená v júli 2010 a bola prevádzkovaná zo skromnej budovy v japonskom Tokiu. Začalo to ako duchovný umelec Jeda McCaleba ako prostriedku na predaj obchodných kariet Magic the Gathering podobným spôsobom, ako sa predávajú akcie, ale potom, čo videl potenciál bitcoinu, ho premenil na bitcoinovú burzu. Ako popularita rástla, McCaleb bol z burzy unavený a súhlasil s jej predajom Markovi Kareplesovi, vývojárovi softvéru pre Linux, ktorý ju riadil, až kým sa z nej nestala najpopulárnejšia burza so širokým náskokom. V apríli 2014 však spoločnosť náhle zastavila obchodovanie. Bolo oznámené, že asi 850 000 bitcoinov zadržaných na burze bolo pravdepodobne odcudzených, čo vysvetľuje zdanlivo spontánne uzavretie. Nedostatok transparentnosti, pokiaľ ide o počet odstránených bitcoinov a ich umiestnenie, priniesol extrémnu reakciu bitcoinovej komunity. Možnosť podvodu zo strany vyšších úradníkov zapojených do Mt. O spoločnosti Gox sa diskutovalo spolu s možnosťou hackerov prelomiť chybný bezpečnostný systém.

Súčasný vývoj

Vo februári 2014 spoločnosť začala japonský bankrot pod zámienkou hľadania útočiska pred potenciálnym právnym odporom poškodenej Mt. Veritelia spoločnosti Gox. Karpeles bol odvtedy predvolaný americkou sieťou pre vynútenie finančnej kriminality, aby poskytol svedectvo 5. mája 2014. Nezúčastnil sa. 21. mája 2014 sa uskutočnilo „Oznámenie o začatí konkurzného konania“ vo vzťahu k Mt. Gox bol prepustený v japončine. Tento dokument predstavuje súčasný právny stav Mt. Gox k 24. aprílu 2014, ako stanovil ich správca a advokát Nobuaki Kobajaši. Tento dokument tiež špecifikuje Karapeles ako „bankrotujúci subjekt“ podľa Mt. Meno Gox. Snaží sa vysvetliť zámery Mt. Goxov subjekt, so zvlášť zaujímavými dôsledkami, pokiaľ ide o získavanie bitcoinov, ktoré zostali na burze v čase jej zrútenia. Oznámenie navrhuje dva základné body:

  • Osoby, ktoré sú vlastníkmi dlhov voči úpadcovi, nemajú tieto dlhy úpadcovi splácať.
  • Osoby, ktoré majú majetok v úpadkovom subjekte, ho nemajú odovzdávať úpadcovému subjektu.

V dokumente sa uvádza, že by sa nemali platiť všetky dlhy, ktoré dlží výmena, ani by sa v tejto chvíli nemal vrátiť držaný majetok. Toto je pravdepodobne právna formalita, ktorá zbaví Mt. Gox nesie ďalšie bremeno. Keby akumulovali akýkoľvek kapitál alebo aktíva, ktoré im boli dlžní, kým sa nachádzajú v takej citlivej situácii, mohlo by sa to negatívne odraziť na ich miere zodpovednosti, najmä z právneho hľadiska.

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
  • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
  • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
  • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
  • Very high liquidity
  • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
  • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
  • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.

Dlhy voči úpadcovi

Pri vývoji prvého bodu sa nejasne spomína stretnutie veriteľov. Pravdepodobne je to určené pre tých, ktorí držia na burze masové množstvá bitcoinu pred jeho zrútením, alebo pre tých, ktorí sa o situácii vyjadrujú otvorene. Informácie o stretnutí budú zverejnené neskôr na Mt. Webová stránka Gox. Aj keď je jasne uvedené, nie každý veriteľ sa musí zúčastniť tohto stretnutia, aby získal kompenzáciu za svoje bitcoiny. Najdôležitejšie odhalenie zahŕňa špecifiká procesu, ktorým môžu byť ľudia znovu akreditovaní. Dokument naznačuje, že na webovej stránke bude prítomný formálny systém žiadosti vrátane požadovaných kritérií pre vyšetrovanie, ktorý sa potom použije na distribúciu likvidovaných aktív kvalifikovaným jednotlivcom. Po vybudovaní tohto systému žiada potenciálnych oprávnených veriteľov, aby zostali trpezliví. Aj keď je možné podať prihlášku na ich majetok predčasne, oznámenie vyzýva týchto dotknutých jednotlivcov, aby nepodali osamelý nárok, pretože takýmto nárokom „môžu chýbať zákonom požadované informácie alebo môžu nastať nezrovnalosti vo výkladoch opisov v týchto dokumentoch“. Odpoveď na to, kde sa bitcoiny nachádzajú, je stále nepolapiteľná. Očakáva sa, že do tohto procesu likvidácie bude zapojených 200 000 obnovených bitcoinov, aj keď je to zlomok tých, ktoré sú uložené na burze. Pravdepodobnosť, čo sa týka každej, alebo možno aj väčšiny, Mt. Používateľom Goxu sa zdá, že ich finančné prostriedky sa im vrátili, je v tejto chvíli vzdialený. Mt. Gox je v defenzíve legálne, pričom rozzúrení používatelia pomaly strácajú pohon a začínajú akceptovať možnosť, že im bitcoiny už nikdy nebudú vrátené. Systém zavedený na účely vyšetrovania sa javí ako sľubný, aj keď je veľmi otázne špecifikovať, ako sa budú tieto vyšetrovania vykonávať, do akej miery je to dôkladné a do akej miery je kvalifikácia na rozdelenie likvidácie finančných prostriedkov primeraná. Bitcoinová komunita bude musieť odteraz akceptovať, že žiadna výmena, akokoľvek rozsiahla alebo zdanlivo spoľahlivá, nie je neomylným systémom, ktorým by sa mohla venovať všetka dôvera. Celý dokument v pôvodnom japonskom a anglickom jazyku

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map