Odpowiedź dla profesora Bitcorna: Zakładam 1 Bitcoin, że się mylisz

Pod koniec 2013 roku, u szczytu BitcoinCena, wielu ekonomistów zaczęło rzucać dzikie oskarżenia i przewidywać przyszłość Bitcoina. Jedną z przepowiedni, która wyróżniała się spośród innych, była prognoza ekonomisty z Boston University, Marka T. Williamsa, pieszczotliwie znanego w społeczności Bitcoin jako „profesor Bitcorn”. Powiedział, że Bitcoin był całkowicie niezrównoważonym i głupim pomysłem jako system monetarny, a jego wartość spadnie do 10 dolarów w pierwszej połowie 2014 roku. Następnie, w styczniu 2014 roku, zawęził swoje przewidywania jeszcze bardziej, mówiąc, że cena Bitcoina spadnie wynieść 10 USD do czerwca 2014 r. Williams stwierdził, że:

„Zakładanie, że waluta może być generowana komputerowo, obsługiwana w sposób zdecentralizowany i poza centralnym systemem bankowym i kontrolami jest groteskowa i niebezpieczna ekonomicznie.

Fakt, że profesor Williams uważa, że ​​Bitcoin jest niezrównoważony, ponieważ jest „generowany komputerowo”, a jednocześnie potępia go jako „zdecentralizowany… i poza centralnym systemem bankowym”, jest śmieszny, biorąc pod uwagę fakt, że światowe banki centralne tworzą pieniądz z niczego powietrze, naciskając przycisk na komputerze. Większość pieniędzy w skarbcach bankowych to nie papier fizyczny, to zbiór liczb na ekranie komputera. Stwierdzenie, że Bitcoin jest „groteskowy i ekonomicznie niebezpieczny” ze względu na jego istnienie w cyfrowym świecie, jest w najlepszym przypadku hipokryzją i pokazuje czystą arogancję ekonomistów głównego nurtu. Naciśnięcie przycisku na klawiaturze i spontaniczne wywołanie nieograniczonych ilości pieniędzy, a tym samym inflacji, jest w porządku, ponieważ robią to ukochane banki centralne. Jednak algorytmiczne wydobywanie niewielkiej ilości bitcoinów w celu utrzymania siły nabywczej waluty, tak aby pozostała użyteczna, jest po prostu całkowicie przerażające i nie do pomyślenia, ponieważ jest to wykonywane przez jednostki dobrowolnie współpracujące ze sobą, starające się stworzyć bardziej zamożne społeczeństwo.

Czerwiec nadszedł i wbrew zbyt pewnym i całkowicie bezpodstawnym przewidywaniom profesora Bitcorna, cena Bitcoina znacznie przekracza 600 USD. Bitcoin ma długą drogę do spadku w tym miesiącu, jeśli przewidywania Williamsa się spełnią.

Kilka dni temu profesor Bitcorn udzielił nowego wywiadu Coindeskowi. W tym wywiadzie częściowo podzielił swoje przewidywania, że ​​do czerwca 2014 r. Bitcoin spadnie poniżej 10 dolarów za BTC. Mówiąc „częściowo”, mam na myśli, że zignorował on swoją bardzo szczegółową prognozę ceny 10 dolarów do czerwca i powiedział, że:

„Nadal trzymam się mojej prognozy z 2013 r., Że bitcoin jest rażąco zawyżony, a cena ostatecznie skoryguje się dramatycznie w dół, ponieważ nie można spełnić oczekiwań dotyczących doskonałości ustalonych przez promotorów bitcoinów”.

Profesor Bitcorn nie mówi już, że w jakimś konkretnym terminie osiągniemy 10 dolarów lub jakąkolwiek konkretną cenę, mówi jedynie, że w pewnym momencie cena spadnie. Słuchać uważnie! Prorok przemówił! I w pewnym momencie cena Bitcoina spadnie! Najwyraźniej prof. Bitcorn stara się trzymać z daleka od treści swoich faktycznych przewidywań z 2013 r. I jej zawężonej wersji, którą przedstawił na początku 2014 r. – która, jak teraz prawdopodobnie zdaje sobie sprawę, była boleśnie niedokładna. Zamiast przyznać się do błędu, profesor próbuje przekręcić swoje własne słowa, aby zachować wygląd eksperta ekonomisty. Jednak ogólne stwierdzenie, że cena Bitcoina spadnie w pewnym momencie w przyszłości, jest przezabawnie nienaukowe, co jest ironią wypowiedzi głównego nurtu ekonomisty, który prawdopodobnie wierzy w pozytywizm w ekonomii i ignoruje podstawową zasadę ludzkiego działania. Przypuszczam, że jeśli powiem: „w pewnym momencie historii ludzkości będzie padać deszcz”, to będę mógł nazywać się ekspertem meteorologiem? Nie jest nowością, że cena Bitcoina gwałtownie się zmienia; w rzeczywistości te fluktuacje stały się sposobem życia społeczności Bitcoin i były źródłem rażąco niedokładnych i fałszywych „analiz” i prognoz trendów. Jednak zmienność nie jest oznaką, że Bitcoin nie jest opłacalnym systemem monetarnym. Jest to tylko symptom waluty, której obecnie brakuje szerokiego wskaźnika akceptacji przez ogół społeczeństwa. Ponieważ obecna baza użytkowników Bitcoin jest stosunkowo niewielka, pojedyncza transakcja ma znacznie większy wpływ na siłę nabywczą Bitcoin niż wpływ, jaki jedna transakcja miałaby na siłę nabywczą dolara. Ponadto brak akceptacji nie jest nieodłączną cechą Bitcoina. A ostatnie wiadomości dotyczące Bitcoin pokazują wzrostowy trend w jego akceptacji.

Istnieje kilka bardziej całkowicie błędnych argumentów przedstawionych przez prof. Bitcorna, dla których nie mamy tu miejsca do dyskusji. Argumenty te obejmują przekonanie, że Bitcoin Foundation jest całkowicie odpowiedzialna za trajektorię cen Bitcoin i że potrzebne są międzynarodowe regulacje, aby Bitcoin był „bezpieczny” dla konsumentów. Argumenty te dodatkowo pokazują ignorancję profesora Bitcorna na temat kryptowaluty i nawiązują do jego ignorancji w ekonomii. Nie jest to jednak powód do współczucia. Dopóki prof. Bitcorn będzie publicznie przedstawiał bezpodstawne i nieważne argumenty na temat Bitcoina, będzie podlegał najsurowszej krytyce społeczności Bitcoin; i słusznie.

Jednakże spróbuję dać profesorowi Williamsowi uzasadnienie wątpliwości. Tak, jest czerwiec, a cena bitcoinów znacznie przekracza 600 USD i nadal rośnie. Ale to dopiero początek czerwca. Jest możliwe, choć bardzo mało prawdopodobne, że cena Bitcoina może wynieść 10 $ do 30 czerwca. Proponuję więc przyjazny zakład: jeśli cena Bitcoina spadnie poniżej 10 $ do 30 czerwca, zapłacę profesorowi Williamsowi aktualny równowartość w dolarach 1 bitcoina, czyli 672,21 $. Jeśli jednak przewidywania Williamsa są błędne, a cena Bitcoina nadal przekracza 10 USD do 30 czerwca, musi zapłacić mi 1 bitcoin, ponieważ cena obowiązuje 30 czerwca. Jeśli profesor Bitcorn w jakiś sposób zobaczy ten artykuł i naprawdę wierzy w jego ekspertyzy ekonomicznej, nie powinien mieć problemu z zaakceptowaniem tego zakładu. Jaka będzie cena Bitcoina pod koniec czerwca? Tylko czas powie.

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
  • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
  • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
  • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
  • Very high liquidity
  • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
  • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
  • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map