Recenzia peňaženky Electrum

Recenzia peňaženky Electrum

Snáď jedným z najstarších hráčov na trhu s bitcoinovými peňaženkami je Electrum. V tejto recenzii priblížim klady a zápory peňaženky a tiež s ňou zdieľam moje osobné skúsenosti.

Zhrnutie prehľadu elektriny

Electrum je bitcoinová desktopová peňaženka, ktorá je bohatá na funkcie, ale nie veľmi užívateľsky prívetivá. Ak s bitcoinom iba začínate, odporúčam vyhnúť sa Electrum, ale ak už ovládate základné pojmy, je to vynikajúca voľba.

To je v skratke Electrum. Pre podrobnejšie prečítanie pokračujte ďalej:

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
  • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
  • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
  • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
  • Very high liquidity
  • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
  • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
  • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.

1. Prehľad elektrina

Vytvorené v novembri 2011 Thomas Voegtlin, Spoločnosť Electrum bola odvtedy zmenená používateľom rôznych vývojárov (kód je otvorený zdroj). Electrum je klientská peňaženka – to znamená, že ak ju chcete používať, musíte si ju stiahnuť a nainštalovať do svojho počítača.

Klient je k dispozícii iba pre stolné počítače, čo je významná nevýhoda pre používateľov, ktorí chcú používať svoj mobil ako svoju peňaženku.

Electrum je hrdé na to, že je rýchle, bezpečné a súkromné. Peňaženka je ľahká peňaženka, čo znamená, že nestiahne blockchain, takže pri nastavovaní nedochádza k žiadnym oneskoreniam a je vždy aktuálna.

Vaše súkromné ​​kľúče sú šifrované a nikdy neopúšťajú váš počítač. Peňaženku je možné získať z tajnej frázy (známej tiež ako počiatočná fráza). Svoje súkromné ​​kľúče si tiež môžete ponechať v režime offline a pripojiť sa online pomocou peňaženky iba na hodinky.

Váš súkromný kľúč tiež nie je zdieľaný so serverom, ktorý pripája Electrum k sieti bitcoinov. Server neukladá používateľské účty. Nie ste viazaní na konkrétny server a server vás nemusí poznať.

Nakoniec je vyvinuté Electrum na podporu hardvérových peňaženiek, ako sú TREZOR alebo Ledger. To znamená, že váš súkromný kľúč bude bezpečne uložený offline v hardvérovej peňaženke, zatiaľ čo na zasielanie coinov môžete kedykoľvek použiť rozhranie Electrum..


2. Moje osobné skúsenosti s elektronom

Mnohí považujú Electrum za najlepšiu bitcoinovú peňaženku pre stolné počítače, ruky dolu. Chcel som sa pozrieť na Electrum z pohľadu nováčika, pretože sa mi vždy zdalo, že peňaženka je príliš zložitá.

Inštalačný proces

Aj keď je proces inštalácie pre skúsených bitcoinerov dosť jednoduchý a priamy, nie som si istý, aké intuitívne by to bolo pre niekoho, kto práve podniká svoje prvé kroky vo svete kryptomien..

V podstate je to práve preferované nastavenie pre začiatočníkov stále klikanie na „Ďalej“. Nie je však k dispozícii žiadny popis alebo zhrnutie, ktoré by vysvetľovalo, o čom sú jednotlivé kroky, ako je vidieť nižšie:

Typ osiva Electrum

Prinajmenšom najdôležitejšia časť počiatočnej frázy je vysvetlená trochu podrobnejšie:

Semeno generovania peňaženky Electrum

Poznámka – mali by ste nikdy vystavte svoju úvodnú frázu online. Semeno, ktoré vidíte vyššie, slúži iba na inštruktážne účely a nepoužívam ho na ukladanie finančných prostriedkov.

Celý proces inštalácie pozostáva zo 7 krokov, ktoré zahŕňajú:

Ako vidíte, je to pravdepodobne o niečo viac, ako zvládne priemerný netechnický nováčik. Zoznámte sa s Exodusom a zistite, ako sa prihlasovanie nováčikov deje.

Používateľské rozhranie

Používateľské rozhranie desktopového klienta peňaženky je celkom jednoduché. Tri karty v hornej časti okna umožňujú výber medzi „odoslaním“, „prijatím“ a históriou transakcií.

História peňaženky Electrum

V dolnej časti okna máte možnosť zobraziť nastavenia systému, skontrolovať svoje semeno alebo zmeniť heslo.

Celkovo je dizajn dosť jednoduchý, ale nie celkom lákavý. Zdá sa, že Electrum sa zameriava skôr na funkčnosť ako na užívateľskú skúsenosť. Ak si túto peňaženku stiahne niekto nový v bitcoinoch, je pravdepodobné, že by nevedel, čo robiť zo všetkých možností, ktoré peňaženka ponúka.

Bohaté na funkcie

Výhodou spoločnosti Electrum je, že je bohatá na funkcie, najmä pokiaľ ide o prispôsobenie vašich bitcoinových transakcií.

Peňaženka umožňuje nastaviť vlastné transakčné poplatky. Spoločnosť Electrum tiež podporuje funkciu Replace By Fee (RBF), ktorá vám umožní opätovne vysielať vašu transakciu s vyšším poplatkom, ak sa nepotvrdí.

Môžete označiť rôzne adresy, aby ste vedeli, odkiaľ platby pochádzajú. Existuje tiež jednoduchý spôsob, ako exportovať celú históriu, adresy a štítky peňaženky.

Peňaženka navyše umožňuje podpisovať správy pomocou vášho súkromného kľúča a tiež „platiť mnohým“, čo je proces odosielania jednej transakcie viacerým príjemcom..

3. Podporované mince

Spoločnosť Electrum podporuje iba bitcoiny (BTC). Avšak pre bitcoinovú hotovosť, bitcoinové zlato a ďalšie mince boli vytvorené klony.


4. Zákaznícka podpora a Recenzie

Electrum má skutočne veľmi rozsiahla dokumentácia online aj aktívny Kategória BitcoinTalk kde môžete získať odpovede na svoje otázky.

Aj keď online recenzia peňaženky, komunity bitcoinov všeobecne nie je veľa chváli Electrum ako jedna z najlepších možných možností pre malé množstvá bitcoinu.

5. Často kladené otázky

Aké bezpečné je Electrum?

Electrum je chránené heslom a môže tiež zašifrovať súkromný kľúč na vašom pevnom disku. V prípade straty hesla alebo zničenia počítača môžete svoje prostriedky kedykoľvek získať počiatočnou frázou (za predpokladu, že ste si ju zapísali počas nastavenia peňaženky).

Podporuje spoločnosť Electrum bitcoinovú hotovosť?

Nie, Electrum podporuje iba BTC. Existuje však Elektronová hotovosť čo je klon Electrum pre Bitcoin Cash.


6. Záver

Electrum je skvelá, rýchla, bezpečná a stabilná peňaženka, nie je však vhodná pre začiatočníkov. Peňaženka sa teší masívnej podpore bitcoinovej komunity a je mimoriadne bohatá na funkcie.

Ak práve začínate s bitcoinom, túto peňaženku by som nenavrhoval, ale ak viete, ako sa orientovať v základných pojmoch, Electrum sa veľmi odporúča (hej, sám to používam).

Máte nejaké skúsenosti s Electrom? Rád by som sa o tom dozvedel v sekcii komentárov nižšie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map