Sześć pomysłów, które Bitcoin i Altcoins muszą objąć część I.

Obserwowałem ewolucję kryptowalut przez ostatnie 5 lat, odkąd Satoshi Nakamoto po raz pierwszy zaprezentował swój pomysł Bitcoin. W tym czasie na scenie pojawiło się ponad 300 nowych kryptowalut, z których wiele szybko zanika, nawet nie było to przypisów w większej historii ruchu kryptowalut. Przyczyna każdego niepowodzenia była inna i nie chcę ugrzęznąć w dyskusji na ich temat. Zamiast tego chciałbym omówić kilka pomysłów, które, jak sądzę, cała społeczność kryptowalut musi przyjąć. Niektóre z nich mogą wydawać się dziwne, a niektóre oskarżycielskie, ale myślę, że mam mniej więcej rację w swoim rozumowaniu. Aby to uzasadnić, będę musiał wymienić kilka nazwisk i być może urazić niektórych ludzi. To nie jest mój zamiar, to będzie jeden z tych nieuniknionych przypadków. To nie jest sprawa osobista, to sprawa biznesowa, więc przejdźmy do tego zrozumienia.

1. Nie można ignorować praw termodynamiki

Dwa najważniejsze prawa fizyczne w multiwersie to 1. i 2. zasada termodynamiki. Pierwsza mówi, że energii nie można stworzyć ani zniszczyć, a jedynie zmienić z jednego stanu na inny. Drugi stwierdza, że ​​w końcu wszystko się rozpada. Absolutnie ważne jest, aby te dwa prawa były brane pod uwagę przez każdego twórcę monet i każdego inwestora. Niezależnie od tego, czy wydobywasz z procesorem, GPU czy górnikiem ASIC, spalasz energię elektryczną, a energia elektryczna nie jest darmowa. Dopóki nie rozwiążemy problemu produkcji i zużycia energii, będzie to coraz większy czynnik wpływający na długoterminową rentowność wszystkich kryptowalut. Nie możesz dostać czegoś za nic. To jest fundamentalne prawo rządzące wszechświatem, a argumentowanie tego punktu jest głupie. Kiedy stworzył Jackson Palmer Dogecoin zrobił to dla żartu i wszyscy, łącznie z Palmerem, byli zaskoczeni, że wystartował. To prawda, że ​​ten mały Shiba Inu jest uroczy, ale nikt nie mógł przypuszczać, że doży wystartuje tak jak on. Jednak wiele osób poprawnie przewidziało, że zabraknie mu pary i ulegnie awarii.

dogecoin_logo_large_verge_medium_landscapePoważnie, ten szczeniak jest UROCZY

Bitcoin został zaprojektowany tak, aby jego pełne wydobycie zajęło prawie sto lat, a Nakamoto prawdopodobnie nigdy nie przewidział, że osiągnie powszechną akceptację głównego nurtu. Na pewno nie w przeciągu dekady. Z drugiej strony Doge został zaprojektowany w wyraźnym celu przyjęcia do głównego nurtu, aby stworzyć „walutę napiwkową” i został zaprojektowany, aby wyprodukować 80 miliardów jednostek. Wtedy zapadła decyzja, żeby produkować je w nieskończoność, co jest sprzeczne z prawami podaży i popytu. Bez ograniczeń co do ich produkcji, wkrótce nie będzie rentowności ze względu na stale rosnącą podaż i stały lub rosnący koszt produkcji. Gdy rentowność spadła, motywacja do kontynuowania pracy zmniejszyła się, a górnicy przenieśliby się na bardziej ekologiczne pastwiska. Jak widać na poniższym wykresie, cena doża stale spada. 180 dni Doge Zwróć uwagę, jak w styczniu odnotowano wzrost doży w odpowiedzi na wysłanie przez społeczność jamajskiej drużyny bobslejowej do Soczi. Następnie ponownie skoczył w lutym, po czym spadł. Kolejny, mniejszy skok wynikał z udanego sponsorowania Josha Wise’a w NASCAR. Potem wartość konsekwentnie spada. 30 dni Doge Powyższa grafika przedstawia 30-dniową migawkę rynku Dogów. Porównując te dwa wykresy, można zobaczyć, jak doge przeszedł z 60 milionów do 30 milionów w ciągu 90 dni. Nie jest to przypadek, że obecnie w obiegu jest 80 miliardów doży, a do końca roku spodziewane jest kolejne 20 miliardów. Chociaż było kilka firm, które niedawno zaczęły stosować doge jako opcję płatności, nie spodziewam się kontynuacji tego trendu. Nie ma powodu, aby to robić, jeśli wartość nadal spada. I będzie spadać wraz z pojawieniem się coraz większej liczby doży, prowadząc w ten sposób do hiperinflacji. Dlaczego miałbym przyjmować doża wycenionego na .00049 rano, wiedząc, że prawdopodobnie będzie wart tylko .00045, kiedy zamknę sklep? Bitcoin miał zmienne wahania cen, ale ponieważ było wiadomo, że tylko skończona liczba bitcoinów zostanie kiedykolwiek wyprodukowana, komercyjne przyjęcie było wyliczonym ryzykiem z myślą o długiej perspektywie. Podaż doży nigdy się nie skończy, dlatego nie ma powodu, aby spodziewać się wzrostu ceny. Nawet jeśli Doge miałby przełączyć algorytmy na PoS i / lub merge-mining, cena nigdy nie wzrośnie.

2. Większy nie jest koniecznie lepszy

Liczne inne monety, widząc sukces Doge i, całkowicie nie rozumiejąc go, wskoczyły na modę i zdecydowały, że “ Następna wielka rzecz ” jest absurdalnie wysoka. Kittehcoin (25 miliardów), Infinitecoin (90 miliardów) i inne monety zdecydowały, że one zdetronizowałoby dożę i został nowym ulubieńcem Internetu. I wszystkie z nich poniosły porażkę, ku zaskoczeniu wielu obserwatorów, w tym mnie. Gdybyś powiedział mi w 2011 roku, że kryptowaluta z psem dla maskotki całkowicie zmiażdży DWA kryptowaluty o tematyce kociej (Kittehcoin i Catcoin), śmiałbym się z ciebie. A jednak stało się. Powodów jest mnóstwo i jestem pewien, że ktoś napisze „How Doge Beat the Felines”. Z przyjemnością przeczytam ten artykuł, ponieważ lubię uczyć się nowych rzeczy. Moim zdaniem najbardziej absurdalnym przykładem wyścigu Więcej monet = większa popularność jest moneta XXL, która obiecuje uwolnić „2800 miliardów (sic!)”. Aby dać ci punkt odniesienia, dlaczego jest to śmieszne (na wypadek, gdyby nie było to od razu oczywiste), populacja ludzka liczy 6 miliardów. Oznacza to, że każdy mężczyzna, kobieta i dziecko na naszej planecie może otrzymać 400 takich monet XXL, a część wciąż by została. To prawie gwarantuje, że nigdy nie będą nic warte.

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
  • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
  • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
  • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
  • Very high liquidity
  • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
  • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
  • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.

3. Mniej nie zawsze znaczy więcej

Oczywistym wnioskiem z powyższej lekcji jest to, że należy ograniczyć liczbę produkowanych monet, tak? W końcu Bitcoin jest zakodowany, aby wyprodukować łącznie tylko 21 milionów jednostek. Chociaż każdy z nich można podzielić do 8 miejsc po przecinku, nadal sprawia to, że bitcoin może mieć znaczną władzę na rynku, nawet przy liczbie bitcoinów, które zostały bezpowrotnie utracone na początku, zanim faktycznie miały jakąkolwiek realną wartość. (Nie wspominając o ogromnych zasobach Satoshi Nakamoto.) Pracując nad zasadą rzadkości i prawdopodobnie próbując udowodnić, że Dogecoin nie jest najgłupszym pomysłem na kryptowalutę, ktoś opracował 42 Coin, nawiązanie do klasyku Douglasa Adamsa „The Hitchhiker’s Guide to Galaktyka.” Powstałyby tylko 42 z nich, co doprowadziło do absurdalnie wysokiej wartości początkowej 800 000 dolarów. Nie trzeba dodawać, że bańka pękła niemal natychmiast, a cena spadła do 9000 USD. 180 dni po 42   Nawiasem mówiąc, ta gwałtowna katastrofa prowadzi mnie do następnego punktu… który zostanie omówiony w przyszłym tygodniu w części drugiej.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map