Švajčiarska vláda sa zdrží regulácie bitcoinov

Švajčiarska národná banka (SNB) uskutočnila spolu s Federálnou radou švajčiarskej vlády štúdium o používaní Bitcoin a ďalšie virtuálne meny, čo viedlo švajčiarsku vládu k tomu, aby v súčasnosti upustila od akejkoľvek konkrétnej regulácie bitcoinu. Vláda sa namiesto toho bude spoliehať na existujúce finančné zákony, aby mohla trestať zločincov zapojených do trestnej činnosti súvisiacej s bitcoinmi, pričom uvedie, že hoci by neurobili žiadne konkrétne kroky, Regulácie bitcoinu, virtuálne meny neexistujú v „právnom vákuu“.

„Virtuálne meny teda nemajú žiadny vplyv na mandát Švajčiarskej národnej banky … Vzhľadom na to, že virtuálne meny sú okrajovým javom a nie sú v právnom vákuu, Spolková rada dospela k záveru, že nie je potrebné prijímať legislatívne opatrenia. práve teraz.”

Nie je potrebná žiadna regulácia bitcoinu: Bitcoin už je pokrytý existujúcimi zákonmi

V správe sa uvádza, že hoci vláda nebude vykonávať žiadne právne predpisy, ktoré by mala konkrétne ukladať Regulácia bitcoinu, viktimizácia zahŕňajúca bitcoin je už chránená pred existujúcimi švajčiarskymi finančnými zákonmi. Švajčiarska vláda ako existujúce zákony, ktoré už zahŕňajú bitcoiny, citovala švajčiarsky zákonník záväzkov, federálny zákon o boji proti praniu špinavých peňazí a financovaní terorizmu vo finančnom sektore a federálny zákon o bankách a sporiteľniach. Tieto zákony ukladajú obmedzenia finančným inštitúciám súkromného sektoru zamerané na boj proti trestným činom, ako sú podvody, krádeže a pranie špinavých peňazí. Tieto konkrétne zákony použije švajčiarska vláda na zavedenie regulácie bitcoinu bez toho, aby bolo potrebné pripravovať nové právne predpisy iba na účely budovania právnej štruktúry pre virtuálne meny. Toto rozhodnutie švajčiarskej vlády je podobné nedávnemu rozhodnutiu kanadskej vlády o doplniť existujúcim finančným zákonom, aby sa virtuálne meny dostali pod autoritu kanadských finančných regulačných agentúr.

„Zmluvy s virtuálnymi menami sú v zásade vymáhateľné a za trestné činy (sic) spojené s virtuálnymi menami možno ukladať pokuty.“

Švajčiarska federálna rada tiež uviedla nedostatok širokého prijatia bitcoinu ako ďalší dôvod, prečo kryptomena nezaručuje okrem už platných zákonov vo Švajčiarsku žiadne ďalšie právne predpisy. Uviedli, že bitcoin je do značnej miery irelevantný a očakávajú, že to tak v dohľadnej budúcnosti zostane. Preto nie je vôbec potrebné venovať regulácii bitcoinu veľkú pozornosť.

„Správa vysvetľuje, že ekonomický význam virtuálnych mien ako platobného prostriedku je v súčasnosti dosť nepodstatný a Federálna rada je presvedčená, že sa to v dohľadnej dobe nezmení.“

Aj keď sa bitcoinová ekonomika môže javiť ako veľmi malá v porovnaní s globálnou ekonomikou alebo dokonca s ekonomickou aktivitou v jednej rozvinutej krajine, švajčiarska vláda si nevšimla exponenciálny rast, ktorý bitcoinová ekonomika za posledných pár rokov zaznamenala..

Za krátku životnosť 5 rokov sa jediný bitcoin stal virtuálnym bezcenný, v hodnote niekoľkých stoviek dolárov. V jednom okamihu koncom roka 2013 Cena bitcoinu dokonca dosiahol vrchol viac ako 1 000 dolárov. Len za posledný rok navyše bitcoin zaznamenal explóziu v roku prijatie veľkými podnikmi okolo svete. (Spoločnosť Microsoft teraz prijíma bitcoiny, a rastúci počet korporácií v hodnote niekoľkých miliárd dolárov) Osoba môže dokonca platiť za jedlo v reštaurácii bitcoiny.

Nemožno očakávať, že Švajčiarsko, jeho vláda a SNB pochopia rýchly rast bitcoinu a jeho stále do značnej miery nenaplnený potenciál. Sú to v skutočnosti vládne inštitúcie fungujúce na základe odporúčaní bežných ekonómov, ktorí o bitcoinoch vôbec nevedia, alebo sa zámerne snažia bagatelizovať obrovský potenciál bitcoinu. Títo ekonómovia robia tieto veci, pretože majú za úlohu brániť vládny monopol nad vydávaním peňazí a regulovať ich ponuku. Neuvedomujú si tiež skutočnosť, že ich pozitivistické metodiky a politické odporúčania, ktoré vytvárajú, sú zodpovedné za všetky obrovské ekonomické krízy ktoré nastali od nástupu centrálneho bankovníctva.

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
  • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
  • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
  • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
  • Very high liquidity
  • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
  • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
  • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.

Volatilita ceny a riziko bitcoinu

Okrem vyhlásenia, že bitcoin je pre mainstreamovú ekonomiku bezvýznamný a že to tak po istý čas bude, varovala švajčiarska federálna rada občanov pred Volatilita cien bitcoinu a riziko spojené s bitcoinom. Rovnaké varovanie bolo vydané niekoľkými centrálnymi banky už. Všetky centrálne banky, ktoré varovali pred nestálymi cenami bitcoinu a bezpečnostnými rizikami, ignorujú neustále inovácie a zlepšovanie, ktoré uskutočňuje Bitcoinová komunita.

Na prekvapenie, na rozdiel od ostatných centrálnych bánk, Federálna rada nepoužila volatilitu cien bitcoinov a bezpečnostné riziká ako argument na odradenie občanov od používania virtuálnych mien. Tieto dve veci priniesli len ako opatrnosť. Rada zostala vo svojej správe prekvapivo neutrálna a zdržala sa zobrazovania bitcoinu v negatívnom svetle.

Nie je isté, či Švajčiarsko bude alebo nebude neutrálne v otázke špecializovanej regulácie bitcoinov. Coin Brief však bude sledovať, či akékoľvek zmeny v rozhodnutiach švajčiarskej vlády zostanú neutrálne, a bude podávať správy o akomkoľvek novom vývoji, ktorý môže z tohto príbehu vzniknúť..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map