Zlé správy pre bitcoiny: Pracovná skupina USA vydala „Pravidlá pre bitcoiny“

Zrieknutie sa zodpovednosti: Názory tohto autora neodrážajú názory coinbrief.net.

Nedávno bolo oznámené, že americká pracovná skupina zložená z federálnych regulačných orgánov sa pripravuje na vydanie „Bitcoin kniha pravidiel, ktorá „ochráni používateľov virtuálnej meny pred podvodmi bez toho, aby udusili začínajúcu technológiu“. Aj keď niektorí toto oznámenie vítajú ako dobrú správu pre bitcoin, tvrdia, že posilní kryptomenu tým, že ochráni používateľov pred podvodmi, ide o skutočne negatívny vývoj v bitcoinovej komunite. Akýkoľvek druh regulácie bitcoinu nevyhnutne obmedzí jeho schopnosť expandovať, čím sa zníži pravdepodobnosť výmeny systému centralizovaných fiat peňazí..

Diskusia o regulácii bitcoinu

Prečo potrebujeme vôbec akúkoľvek vládnu reguláciu bitcoinu? Niekto si môže povedať, že potrebujeme takúto reguláciu, aby sme zabránili ďalšiemu kolapsu výmen, ktorý pripomína nedávny Mt. Goxov debakel. Trh však už tento problém vyriešil sám bez zásahu vlády. Burzy okamžite prijali opatrenia na zaistenie bezpečnosti finančných prostriedkov svojich používateľov, aby zabránili ľuďom vo výbere svojich peňazí z búrz. Teraz nie je veľmi pravdepodobné, že sa dočkáme ďalšieho narušenia bezpečnosti podobného tomu na Mt. Gox. Ak to urobíme, prelomenie bezpečnostných opatrení najpopulárnejších búrz by vyžadovalo veľkú zručnosť. A to až tak, že taký hacker alebo hackeri by boli pravdepodobne schopní ľahko obísť všetky vlády poskytnuté bezpečnostné opatrenia alebo nariadenia. Ak trhu ponecháme samostatnú činnosť, bude vyvíjať riešenia problémov rýchlejšie ako vláda a efektívnejšie ako vláda. Trh môže v skutočnosti vyriešiť problémy, o ktorých spotrebitelia ešte ani len netušia, že ich ešte majú! Vlády môžu konať iba retroaktívne, zatiaľ čo subjekty na trhu prijímajú preventívne opatrenia na ochranu svojich ziskov, čo zvyšuje bezpečnosť a úspešnosť všetkých účastníkov trhu..

V tomto nedávnom oznámení sa teraz neuviedli žiadne konkrétne nariadenia. Môžeme však so spravodlivou mierou presnosti hádať, že toto nariadenie bude zamerané na fungovanie bitcoinových búrz, keďže regulačné orgány poznamenali, že ich cieľom je ponechať skutočnú technológiu bitcoinu, aby zostala slobodná, a zároveň chrániť spotrebiteľov pred podvod. Jediným spôsobom, ako sa „chrániť“ pred podvodmi, bez ohrozenia základnej bitcoinovej technológie, by bolo obmedzenie slobody búrz. Zavedenie akýchkoľvek reštriktívnych regulácií na bitcoinové burzy nepochybne predraží burzu, čím sa obmedzí objem konkurencie na trhu. Tento typ regulácie usmrcovania hospodárskej súťaže pripravuje pôdu pre vznik monopolu a vládnutie nad trhom železnou päsťou. Už vieme, čo sa môže stať, keď je väčšina výmenných aktivít sústredená v jednej firme.

Regulácia bitcoinu môže viesť k nespravodlivým monopolom

Uľahčenie monopolizácie jednotlivých spoločností jednotlivými spoločnosťami nás určite pripraví na ďalšiu katastrofu podobnú Goxovi. Ak v dôsledku vládnej regulácie vznikne burzový monopol, budeme mať firmu, ktorá je zodpovedná za 100% obchodovania na burze v USA bez toho, aby bola zodpovedná voči spotrebiteľom. Ak dôjde k výmene tankov, vláda nebude potrestať svojich manažérov. Vláda vymení kauciu, aby sa zabránilo katastrofe, a burza bude aj naďalej nezodpovedne narábať s našimi peniazmi.

Krása trhu je v tom, že vždy existujú možnosti. Ak jeden podnik zlyhá alebo úplne neuspokojí spotrebiteľov, vždy sa nájdu konkurenti, ktorí sa chopia voľného miesta. Tento typ súťaže je podstatou inovácie. To je to, čo poháňa trh vpred. To je to, čo vedie podniky k zodpovednosti voči spotrebiteľom. Keď vlády zasiahnu, pozitívny pokrok na trhu sa takmer vždy spomalí alebo úplne zastaví. Prečo by sme to chceli robiť na bitcoinových burzách? Práve teraz sú burzy centrom aktivity bitcoinu. Pretože existuje len veľmi málo pracovných miest, ktoré platia bitcoinom, jediným spôsobom, ako môže mnoho ľudí uplatniť nárok v bitcoinovej komunite, je nákup mincí na burze. Toto dáva výmenám značné množstvo právomocí, takže je veľmi zlý nápad sústrediť túto moc do jednej burzy alebo malého počtu firiem prostredníctvom implementácie obmedzujúcich právnych predpisov..

Voľný trh je najlepší pre bitcoiny

Tieto regulácie bitcoinu môžu byť ďalšie Neutralita siete. Vieme, že sieť Net-Neutrality spôsobí obrovskú monopolizáciu internetového trhu, a to z toho dôvodu, že firma s najväčším počtom peňazí dokáže rozdrviť všetkých konkurentov, ktorí nie sú schopní znášať náklady na to, že budú nútení poskytovať lacnejšie rýchlosti pripojenia. Ak vláda USA prijme právne predpisy na reguláciu bitcoinových búrz, určite bude oveľa nákladnejšie pre menšie, novšie burzy konkurovať oveľa väčším a pevne zavedeným burzám..

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
  • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
  • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
  • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
  • Very high liquidity
  • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
  • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
  • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.

Čo keby Japonsko uviedlo regulácie japonských búrz počas Mt. Éra Goxa? Čo ak všetko výmenná obchodná činnosť bola nútená do spoločnosti Gox v dôsledku reštriktívnej regulácie? Zrážka by bola oveľa väčšia a oveľa zničujúcejšia. Nerobme teraz tú chybu, keď je bitcoin ešte dôležitejší. Kryptomene sa darí v decentralizácii a zrodila sa z anarchie. Bitcoin nepotrebuje zväzok a určite nepotrebuje národnú vládu, aby prevzala opraty. Nepotrebujeme, aby sa o nás vláda starala alebo aby nás chránila pred bitcoinmi, pretože sme oveľa odolnejší, ako nám vláda pripisuje. Nech sa voľný trh uberá. Sloboda prinesie bitcoinovej komunite viac prosperity ako centralizácia kedy mohol.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map